12 reizes vilkti dārgi zābaki saplīst, ”Sky&More” atsaka garantiju

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

16 komentāri

Natālija 2019. gada 11. februārī veikalā ”Sky&More” iegādājās jaunus apavus. Zābaki bija nocenoti par 50%, un tie Natālijai izmaksāja 164 eiro. Kā norāda pircēja, viņa šos zābakus vilkusi vien pāris reizes, taču tie jau esot nolietojušies.

Pērn pirms apavu iegādes veikala darbinieki klientei apstiprinājuši, ka tie ir ādas apavi un tiem tiek piemērota likumā noteiktā divu gadu garantija. Pārdevēji esot Natāliju iedrošinājuši un teikuši, ka, ja divu gadu laikā ar zābakiem gadās kāda ķibele, tad droši var tos nest atpakaļ, kur tos samainīs pret citiem zābakiem vai arī atmaksās naudu. Tas Natāliju apmierinājis un viņa nolēmusi nocenotos zābakus iegādāties.

Pircēja raidījumam “Bez Tabu” norāda, ka kopš 2019. gada sākuma zābakus vilkusi vien dažas reizes: ”2019. gadā uzvilku 4 vai 5 reizes, šogad reizes 7. Nevilku lietus, sala laikā. Man ir citi apavi, ko vilkt šādos apstākļos.” Par spīti piesardzībai, Natālija uz apavu priekšējās daļas pamanījusi plaisas, tādēļ nolēma doties uz veikalu, lai izteiktu iebildumus par to kvalitāti.

Natālija
Vēlas kvalitatīvus apavus

Pirms divām nedēļām atnācu uz veikalu, parādīju apavus, ka tos nevar tā saplēst, saplaisāt. Pēc divām nedēļām viņi zvanīja, ka varu nākt pakaļ tiem pašiem apaviem. Teica, ka naudu neatmaksās, jo es esot saplēsusi. Tā nav iespējams saplēst.

“Bez Tabu” veikalā viesojas ar slēpto kameru, un šķiet, ka tirdzniecības telpās par Natāliju zina visas pārdevējas. Viņas arī nekautrējas izteikt savu viedokli par klienti. ”Tāda kliente… Man liekas kaut kas viņai…, viņa vienkārši kaut kāda dīvaina,” stāsta kāda pārdevēja.

Veikala vadība gan nespēj sniegt skaidrojumu “Bez Tabu” kameras priekšā un sola skaidrojumu atsūtīt rakstveidā, kas vēlāk tiek arī saņemts.

Kristīne Dombrovska
”Sky&More” vadītāja

Ņemot vērā tēmas aktualitāti un klientes agresīvo uzvedību veikala telpās, izmantosim iespēju savu viedokli paust rakstiskā veidā. Kliente savā prasījuma pieteikumā pieprasīja apavu maiņu, nevis apavu remontu. Nekonstatējām ražošanas brāķi, bet gan dabīgo apavu nolietojumu pēc trīspadsmit mēnešu valkāšanas. Lēmumu pieņēma veikala administrācija, balstoties uz ražotāja un veikala izstrādātajām vadlīnijām.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā norāda, ka gadījumos, kad veikals ar klientu nevar rast kopīgu valodu, klientam jāvēršas pie sertificēta eksperta, kuram jādod slēdziens par apavu bojājumiem. Natālija klausīja šiem norādījumiem un saņēma no eksperta atbildi, ka ”apavos ir nozīmīgi ražošanas defekti.”

Ar eksperta slēdzienu Natālijai atkārtoti jādodas uz veikalu, ja veikals nepiekritīs arī eksperta slēdzienam, tam ir tiesības vērsties pie cita eksperta. Ja kopsaucējs joprojām netiks rasts, Natālijai ar visiem dokumentiem jāvēršas Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.