“10 eiro par naudas samainīšanu! Kā tas vispār ir iespējams? Pilnīgs vājprāts!”

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

42 komentāri

Nepieciešamība samainīt naudu uz pusēm ir pavisam ikdienišķa darbība. Kāds izvēlas maiņu veikt veikalā, citi izmanto bankomāta priekšrocības vai dodas uz banku. Rīdzinieks Kaspars ar savu desmit eiro banknoti un cerību to samainīt uz pusēm vērsās bankā. Tomēr noteikti pirmo un pēdējo reizi…

Rīdzinieks Kaspars īpašu vērību bankas izvēlei nepievērsa. Ērtākā gadījās banka “Citadele”, tāpēc darījumu vēlējās veikt tur. Liels bija pārsteigums, kad, lūdzot to samainīt uz pusēm, darbinieces sejā bija nolasāms manāms pārsteigums par šādu vēlmi. Protams, ne velti! Lai bankā “Citadele” samainītu desmit eiro banknoti uz pusēm, tiek piemērota komisijas maksa desmit eiro apmērā.

“10 eiro par naudas samainīšanu? Kā tas vispār ir iespējams? Pilnīgs vājprāts!”

Bankas “Citadele” pārstāve Baiba Ābelniece komisijas maksas apmēru skaidro, ka faktu, ka bankas funkcija gadu gaitā ir mainījusies. Filiāles arvien vairāk kļūst par finanšu konsultāciju centriem, ne ērtiem naudas maiņas punktiem. Tomēr Ābelniece paskaidro, ka banku darbinieki vienmēr rūpīgi klientus iepazīstina ar komisijas maksas apmēru, lai nerastos domstarpības.

Pretēji iedzīvotāju domām, filiāļu darbinieki bankas sauc par neizdevīgāko vietu naudas maiņai. Tomēr ne visas bankas piekopj kosmisku ciparu iekasēšanu – Valsts galvenā banka ir piemērs tam. Iedzīvotājiem Latvijas Bankā ir iespēja samainīt banknotes, nemaksājot ne centu par komisijas maksu.

Apsekojot citas Latvijas populārāko banku filiāles noskaidrojam, ka “Citadeles” astronomiskā komisijas maksa netiek pārspēta! “Swedbank” par katru naudas maiņu klientam jāmaksā ne mazāk kā 3,56 eiro. Savukārt “SEB banka” ir draudzīga saviem klientiem.

SEB lietotājiem naudu ir iespējams samainīt bez maksas līdz 100 monētām. Tomēr citu banku lietotājiem “SEB banka” piemēro 5% komisijas maksu no kopējās summas. Pārsteidzoši, ka, sazinoties ar “SEB banku” pēc eksperimenta, noskaidrojam, ka banka jau vairāk nekā gadu nesniedz opciju naudu samainīt. Tomēr eksperimentā iegūtā informācija liecina par ko citu!

Foto

TOP komentāri

 • Алик Куканов
  +20 +20 0

  Алик Куканов

  Banku darbību ne viens nekontrolē , liek cenrādi no debesis ! Uzskatu ka sen vajadzētu kaut ka viņus ierobižot !!!!!
 • Edgarz Treidemanis
  +17 +17 0

  Edgarz Treidemanis

  Latvija ir valsts kur viss iespējams un to var apturēt tikai valsts liekēžu padzīšana un to tiesāšana ar mantu konfiskāciju kā arī viņu radinieku banku kontu nodošana valsts pārraudzībai . Jo pietiekami ir zagts un izsaimniekots cik vēl Latviešu jāpiespiež aizbraukt lai tauta saprastu , tā nevar turpināties bezgalīgi . Kādam par to jāatbild . Jāmaina visa valsts vadības sistēma un nodokļu politikai jābūt reālai arī likumsargus jāsauc pie kārtības . Jaatsakās no NATO spēku klātbūtnes baltijā .
 • Baiba Antonoviča
  +17 +17 0

  Baiba Antonoviča

  Vispār nožēlojami kā redzu konta izrakstā tikai komisijas maksas.... tad 0.14 tad 0.36 tad 2.00 un visu laiku par katru sīkumu....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl