Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?
TV

Piektdiena, 29. maijs

Maksis, Maksims, Raivis, Raivo

Iet uz sadaļu:
Seko mums:
Nejēdzības

“Nejēdzības” aktualitātes

Sadzīviskas un neizprotamas situācijas. Bez Tabu uzdevums - atrast risinājumu un īstās atbildes!

"Ārā nevar uzturēties, acīs kož putekļi!" Jelgavas novada iedzīvotāji smok putekļos, ceļmalā dzīvo kā ezīši miglā

"Ārā nevar uzturēties, acīs kož putekļi!" Jelgavas novada iedzīvotāji smok putekļos, ceļmalā dzīvo kā ezīši miglā 1

Jelgavas novada Līvbērzes pagasta vairāku apdzīvotu vietu iedzīvotāji spiesti “rīt putekļus”, jo dzīvo grants ceļu tuvumā, kur kursē kravas transportlīdzekļi, neievērojot ceļazīmes, kas aizliedz ceļus lietot smagajam transportam. Iedzīvotāji sūrojas arī par pašvaldības bezdarbību – kavējas ar ceļu atputekļošanas organizēšanu.

"Lielākā vides problēma Ķekavas novadā!" Mirst Ilgstoši piesārņotā Olektes upe; atbildīgie vilcinās un atrunājas

"Lielākā vides problēma Ķekavas novadā!" Mirst Ilgstoši piesārņotā Olektes upe; atbildīgie vilcinās un atrunājas 1

Ķekavas novada iedzīvotāji satraukti par Olektes upes aizlaišanu postā. Vietām nereti tā izžūst sausa un aizaug. Caurtekas, kur būtu jāplūst upei zem mazākiem un lielākiem ceļiem, tiek tīrītas neregulāri, aizdambējumam artavu pienes arī bebri, veidojot aizsprostus. Olekti piesārņo arī cūcīgi iedzīvotāji. Pašvaldība Olektes upes skaudro likteni sauc par lielāko vides problēmu novadā, savukārt “Bez Tabu” uzklausītā iedzīvotāja un Valsts vides dienests uzskata, ka pati vietvara varētu darīt vairāk upes sakopšanā. Ķekavas novada pašvaldība gan lielākā piesārņotāja “godā” iecēlusi galvaspilsētas uzņēmumu “Rīgas ūdens”, kas gadiem ilgi Olektē novadīja filtru skalošanas ūdeni un koagulantu, ko izmantoja dzeramā ūdens sagatavošanai rīdziniekiem.

Pensionāre par 136 eiro internetā nopērk īpašu gelu, kas nepalīdzot

Pensionāre par 136 eiro internetā nopērk īpašu gelu, kas nepalīdzot 6

Jūrmalniece Dzintra uzķērusies uz reklāmas āķa internetā un pasūtījusi kādu īpašu gelu. Pēc dažām dienām Dzintru sazvanījusi Violeta un sliktā latviešu valodā teikusi, ka ziedi piegādās kurjers, kuram par pirkumu jāsamaksā 136 eiro. Tā tas arī noticis, un jau pavisam drīz pie Dzintras dzīvokļa durvīm zvanījis kurjers.

"Zaļais pūķis" Dagdas domē: kad mēra vietniece brauca dzērumā, bet kolēģi izglāba domnieces karjeru

"Zaļais pūķis" Dagdas domē: kad mēra vietniece brauca dzērumā, bet kolēģi izglāba domnieces karjeru

Dagdas novada iedzīvotāji 2018. gadā ziņoja par vietējās pašvaldības darbinieku uzdzīvi domes telpās. Pēc vienām no svinībām togad, kad domnieki atzīmēja kolēģa 50 gadu jubileju, divas augstas amatpersonas, tostarp mēra vietniece Sandra Viškure, sēdās pie stūres alkohola reibumā. Abus pieķēra policija. Domes opozīcija rosināja patriekt Viškuri no amata, bet balsojumā vairākums deputātu viņu izglāba. Tiesa, balsojums nebija diez ko ētisks, jo tajā piedalījās arī pati Viškure un viņas vīrs, domes deputāts. Tieši šīs divas balsis izglāba Viškures ilggadējās domnieces karjeru.

"Teicu: esiet taču cilvēki!" Sirmgalvis vaino mežcirtējus vērienīgā zādzībā, nelikumīgi plosoties viņa mežā

"Teicu: esiet taču cilvēki!" Sirmgalvis vaino mežcirtējus vērienīgā zādzībā, nelikumīgi plosoties viņa mežā 3

Sirmgalvim Amatas novadā pieder īpašumi, kurus klāj meži. Vēloties gūt papildu ienākumus vecumdienās, īpašnieks uzticējis mežizstrādes uzņēmumam no Priekuļu novada izcirst noteiktu meža teritoriju. Līgums ar firmu paredz, ka mežstrādnieki kokus var savākt, norēķinoties par tiem ar meža īpašnieku. Sadarbība, kā stāsta meža īpašnieks, izrādījusies zādzība – pārmet uzņēmumam darbus nogabalos, kur tas nebija atļauts. Meža saimnieks stāsta, ka firma nozagusi koksni 1,3 hektāru platībā, nodarot zaudējumus aptuveni 5 tūkstošu eiro apmērā.

Tiesnese stūrē teju triju promiļu "pālī"! Skandāls ap Aizkraukles tiesnesi, kas apkaunoja Temīdu

Tiesnese stūrē teju triju promiļu "pālī"! Skandāls ap Aizkraukles tiesnesi, kas apkaunoja Temīdu 1

“Bez Tabu” 20 gadu laikā neskaitāmas reizes stāstījis par bezatbildīgu sēšanos pie stūres alkohola reibumā, kas apdraud ne vien dzērājšoferi, bet arī citus satiksmes dalībniekus. Raidījums izgaismojis arī valsts un pašvaldību augstu amatpersonu bezatbildību. 2018. gada nogalē “Bez Tabu” stāstīja par Zemgales rajona tiesas Aizkraukles nodaļas tiesnesi Ivetu Silicku, kura bija pieķerta pie stūres teju triju promiļu reibumā. Līdzcilvēkiem un citiem tiesnešiem šķita, ka šāds grēks Temīdas kalpam nav piedodams. Pēc tam, kad par bezatbildību pavēstīja “Bez Tabu”, Silicku atcēla no amata, bet izpalika citi bargie sodi, ko piemēro “parastajam mirstīgajam” – autovadītāja apliecības atņemšana uz vairākiem gadiem, bargs naudas sods un vairākas diennaktis aiz restēm -, jo tiesnešus sargā īpaša imunitāte.