Neiedomājami! Eiropark piemēro 25 eiro sodu otrās grupas invalīdam

5 komentāri
Neiedomājami! Eiropark piemēro 25 eiro sodu otrās grupas invalīdam
FOTO: F64

Visvaldis Dziesma, otrās grupas invalīds, kuram, tā teikt, visi dokumenti ir kārtībā. Automobiļa salonā pie priekšējā stikla novietota invalīdu stāvvietu izmantošanas karte. Tomēr liktenīgajā dienā automašīna atradusies blakus iezīmētajai vietai.

Pēc iepirkšanās ieraudzījis, ka tieši blakus invalīdu stāvvietu izmantošanas kartei novietota 25 eiro soda kvīts.

Izrādās, tas tāpēc, ka Visvaldis, būdams invalīds ar kustību traucējumiem, nav aizgājis izņemt vienreizējo bezmaksas stundas caurlaidi.

Eiropark valdes loceklis Mārtiņš Meisītis skaidro, – ja Visvaldis savu auto būtu novietojis invalīdu stāvvietā, viņam talons nebūtu jāizņem. Pārējās stāvvietās visiem jāievēro to izmantošanas noteikumi.

Izrādās, talons būtu bijis jāpaņem arī tad, ja Visvaldis būtu savu automašīnu novietojis blakus vietā. Jo Grostonas ielas Prismas teritorijā ir piecas invalīdu stāvvietas, kas apzīmētas ar 837. papildzīmi, un trīs invalīdiem tikai paredzētas stāvvietas, kas apzīmētas ar horizontālo apzīmējumu.

CSDD apstiprina, ka oficiālās invalīdu stāvvietas tik tiešām apzīmētas gan ar papildzīmi, gan horizontālo krāsojumu. Tomēr zināms, ka Rīgas pilsētas pašvaldības maksas autostāvvietu noteikumi paredz – ja invalīdu stāvvietas ir aizņemtas, invalīdiem ir tiesības novietot auto bezmaksas jebkurā citā vietā.

CSDD uzskata, kā privātam uzņēmumam Eiropark ir tiesības likt ievērot savus noteikumus, savukārt Labklājības ministrija, nenosakot stāvvietu ierīkošanu, un Rīgas dome atbild tikai par savām stāvvietām. Eiropark šajā teritorijā esot nodrošinājis nepieciešamo invalīdu stāvvietu skaitu.

Video

5 komentāri