Nav vietu pašvaldības līdzfinansētajā bērnu vasaras nometnē, vēl pirms sākusies pieteikšanās. Kā tas iepsējams?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

2 komentāri

Daudzas pašvaldības, tostarp Rīgas, piešķir līdzfinansējumu nevalstiskajām organizācijām vasaras nometņu organizēšanai. Parasti tās tiek rīkotas skolās, un bērnu vecākiem ir jāmaksā krietni mazāk nekā par nometnēm, kur nav līdzfinansējuma.

Rīdziniece Sanita arī gribējusi to izmantot un bērnus pieteikt tai pašā nometnē, kur pagājušajā gadā. Noskaidrojusi  e-skolas mājaslapā, kad un cikos sākas pieteikšanās Rīgas pašvaldības līdzfinansētajā nometnē 71. vidusskolā, kurā viņas meitas piedalījās pagājušajā vasarā.

Sanita pat pirms pieteikšanās laika sākuma zvanījusi uz norādīto tālruņa numuru, taču saņēmusi atbildi, ka vietu nometnē vairs nav. Bijusi nepatīkami pārsteigta.

Atbildīgie par nometnēm darbinieki sūtījuši viens pie otra un visi apstiprinājuši, vietu nometnē tiešām nav, lai vaicājot skolā, kā tas iespējams? Ar skolas vadību Sanitai neizdevies sazināties.

Rīgas domes pārstāvis Dmitrijs Zverevs, kas tur roku uz nometņu pults, jūtas nepatīkami pārsteigts, uzzinot, ka nometnē vietu nav, vēl pirms sākusies pieteikšanās. Saka, ka tā nedrīkstētu būt un pieprasījis paskaidrojumu no skolas.

Rīgas 71. vidusskolas nometnes vadītāja Irina Boriseviča raidījumam “Bez Tabu” taisnojas, ka tiešām jau aprīlī sākuši dalībnieku pierakstu, nevis tad, kad to vajadzējis sākt oficiāli, proti, 7. maijā, kā norādīts nometņu sarakstā interneta vietnē.

Irina Boriseviča
Rīgas 71. vidusskolas nometnes vadītāja

“Tā bija mūsu kļūda, tāpēc ka pirmo gadu. Divdesmit gadus mēs strādājām bez tā datuma. Mēs ļoti atvainojamies. Jā. Tā ir mūsu kļūda. Mēs nepadomājām, ka tas ir tik svarīgi.”

Sanitai ir vairāki priekšlikumi, ko būtu nepieciešams uzlabot, lai turpmāk vecākiem būtu daudz vienkāršāk pieteikt savu bērnu nometnē. Rīgas domes pārstāvis to sola ņemt vērā un iesaka meklēt vietas citās nometnēs, kur vietas vēl esot.

Foto