Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

9 komentāri

Biķernieku ielas iedzīvotāji ir neapmierināti ar plānotajiem remontdarbiem, kurus veiks tieši viņu logu priekšā – tuvākajā laikā plānots uzsākt ātrās ēdināšanas restorāna būvniecību. Iedzīvotāji uzskata, ka tas sagādāšot daudz problēmu.

Par būtiskākajām problēmām, ar kurām mājokļu iemītniekiem, iespējams, nākšoties saskarties, ir troksnis, smaka, satiksmes ierobežojumi un neveselīga maltīte rokas stiepiena attālumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iedzīvotāji dzīvokļus Biķernieku ielas tuvumā iegādājušies kā klusu un mierīgu vietu, kur baudīt pastaigāt pa mežu un atpūsties ar ģimeni. Šobrīd nekustamā īpašuma vērtība strauji kritīšoties, jo blakus jau ne tikai sacelti lielveikali, bet būšot vēl diennakts ātrās ēdināšanas restorāns.

Namos dzīvojošie vēlas akcentēt, ka nav pret to, ka priekšā logiem notiks remontdarbi. Cilvēki priecātos par veikala, frizētavas vai pat biroja ēkas būvniecību, taču uzskata, ka konkrētajai ēdināšanas iestādei tur neesot vietas.

Emīls
Pret ēstuves būvniecību

“Valstī tiek propagandēts veselīgs dzīvesveids, taču tai pat laikā, mēs ļaujam blakus bērnu slimnīcai uzcelt “McDonalds”. Tā nav veselīgākā ēstuve!”

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns skaidro, ka iestādes speciālisti rūpīgi izvērtējuši konkrēto būvniecības ieceri. Izdodot būvatļauju esot ievēroti visi normatīvie attālumi.

Iedzīvotāji ir nesapratnē par faktu, ka pirms būvatļaujas izsniegšanas neesot organizēta publiskā apspriešana. Taču Edgars stāsta, ka tās tiekot rīkotas gadījumos, ja būvē konstatējama būtiska ietekme, – troksnis, smaka vai vibrācijas.

Jāpiebilst, ka tieši būvvaldes pārstāvja pieminētās ietekmes ir galvenie iedzīvotāju argumenti celtniecības neatbalstīšanai. Tomēr būvvalde to neuzskata par pietiekamiem argumentiem.

Edgars Butāns
Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis

“Ja šajā vietā tiktu būvēta riepu pārstrādes rūpnīca, kurā to vien darītu kā dedzinātu riepas, tad tā būtu uzskatāma par būtisku ietekmi.”

“McDonalds” pārstāve kameras priekšā stāties atsakās. Arī uz e-pastā nosūtītajiem jautājumiem atbildes nav sniegtas, paskaidrojot, ka būvniecības saskaņošana vēl ir procesā, tāpēc informācija par plānojumu netiekot izpausta.

Būvvaldes pārstāvis atzīst, ka iedzīvotāji var veikt dažādas aktivitātes – vākt parakstus vai sagatavot vienotu iesniegumu būvvaldei. Būvvaldes speciālisti sola to izvērtēt. Ja tikšot konstatēti objektīvi viedokļi, tos ņems vērā.

Paši Biķernieku ielas iedzīvotāji nemet plinti krūmos un grasās situācijā piesaistīt juristu.

Foto

TOP komentāri

 • Niknais
  +5 +5 0

  Niknais

  Vecajiem penšiem nekad nekas nav labi. Un tā frāze man no tā nekāda labuma nebūs.... selfish motherfuckers
 • J
  +4 +4 0

  J

  Es tā visār nesaprotu - kur ir problēma? Kaut kādas toksikas smakas no viņa nāk? Negribi - neej. Ja bērns gribēs ēst neveselīgi, atradīs miljons citus veidus kā to izdarīt. Sizētā redzāmie iedzīvotāji tiešām liekas dzīvo tumsonībā.
 • Krišjānis Pormanis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl