Moderni vai diskriminējoši? “Akropoles” smēķētavai pat pīpmaņi met līkumu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

18 komentāri
Moderni vai diskriminējoši? “Akropoles” smēķētavai pat pīpmaņi met līkumu

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs pamanījis, ka izklaides un tirdzniecības centrā “Akropole” ir bezjēdzīga būve. Atsūtījis fotogrāfijas, kuras apliecina, ka īpaši uzbūvētās smēķētavās, kādas ir pie katras ieejas, paši pīpmaņi uzturas nelabprāt.

Smēķētavas ir ar stikla sienām un stikla jumtiņu. Iekšā ir bezgaiss. Ja pīpē kaut pāris cilvēki, iekšā pilns ar dūmiem.

“Bez Tabu” skatītājs

Vai tas ir normāli, ka “Akropoles” smēķētavas ir stikla būri, kas acīmredzot ne visiem iet pie sirds, jo daži smēķē, sēžot tur pat ārā uz soliņiem, atpūtas zonā. Vai šādas būdiņas ir kāda jaunākā modes tendence vai obligāta prasība?

Aplūkojot visas sešas “Akroples” smēķētavas, kas ir pie visām ieejām, redzams, ka pat paši smēķētāji tām patiešām met līkumu un īpaši viņiem paredzētās būves izmanto nelabprāt. Pārdevējas sūrojas, ja visu dienu stāv kājās pie letes, pīppauzē gribas kaut dažas minūtes apsēsties, bet smēķētavās tādas iespējas neesot. Nav arī ventilācijas, drēbes piesūcas ar dūmu smaku, tālab labāk pīpē ārpusē, atpūtas zonā. “Bez Tabu” pārliecinās, ka citos tirdzniecības centros tādu smēķētavu nav. Ir vien atkritumu tvertne izsmēķiem un zīme, kas norāda, kur drīkst pīpēt.

Daži smēķētāji lēš, ka kopumā ideja “Akropolē” ierīkot modernu smēķētavu ar stikla sienām nav slikta, vien vajadzējis pielikt punktu uz “i”. Ierīkot soliņus iekšpusē, kaut vai vienkāršus un, iespējams, varēja būvēt tikai stikla sienas, bet bez jumtiņa. Iekšpusē būtu vieglāk elpot, vairāk gaisa, dūmi aizplūstu uz augšu, bet sienas tik un tā pasargātu nesmēķētājus no cigarešu dūmiem.

“Akropoles” pārstāve norāda, ka smēķētavas ar stikla sienām izbūvētas, lai pasargātu nesmēķētājus no cigarešu dūmiem. Nevar iepriecināt smēķētājus ar viņiem tīkamām pārmaiņām. Ne soliņu, ne ventilāciju nav plānots ierīkot arī nākotnē. Smēķētājiem ar šo faktu esot vien jāsamierinās.