Miega apnoja – šī slimība ir daudz bīstamāka nekā iereibis šoferis

1 komentārs

Neviens mūsu valstī nezina, cik bieži traģisku avāriju iemesls ir bijusi bīstamā slimība miega apnoja, kas savienojumā ar stūri ir nāvējošs ierocis. Miega laboratorijas vadītājs Juris Svaža atklāj, ka miega apnojas slimnieks pie stūres ir vienlīdzīgs ar vadītāju promiles alkohola reibumā.

Maijā apritēs divi gadi kopš traģiskās avārijas Rīgā, kad uz Čaka ielas trolejbuss notrieca mammu ar bērnu. Gan mamma, gan bērniņš negadījumā gāja bojā. Pēc notikušā bija daudz jautājumu, tika meklēti aculiecinieki. Kad viņi atradās, tad no to liecinieku liecībām, kuri sēdējuši blakus vadītājai, tapa zināms, ka vadītāja faktiski bijusi aizmigusi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Un balstoties uz šo informāciju ir izskanējusi versija, ka pilnīgi iespējams, trolejbusa vadītāja sirgst ar tādu slimību kā miega apnoja. Šo informāciju mediķi ir nodevuši atbildīgajām institūcijām izvērtēšanai, ko tās lems, mums protams, nav zināms.

Miega apnoja ir slimība, kas nepāriet, kā gripa.  To diagnosticēt var veicot  īpašus izmeklējumus miega laboratorijā.

Miega apnoja ir tāds stāvoklis, ka cilvēks naktī neelpo. Smags miega apnojas slimnieks naktī noguļot septiņas stundas, trīs no tām miegā nav elpojis. Tādēļ nākamajā dienā ir neizgulējies, noguris, miegains un bīstams, ja sēžas pie stūres. Miega laboratorijas vadītājs atklāj, ka starp viņa pacientiem ir daudz autovadītāju un viņu piemēri ir šausminoši. Sabiedriskā transporta šoferis, kurš aizmieg pieturā un pasažieri viņu modina. Šoferis, kurš pārvadā bērnus pie stūres regulāri guļ, vai tālbraucējs šoferis, kurš pie sarkanā luksofora signāla piemieg.

Tā, kā miega apnoja ir tik bīstami viltīga slimība, par kuru pats slimnieks nereti nenojauš, Eiropas Savienības direktīva nosaka, ka no šī gada 1. janvāra ar miega apnoju sirgstošajiem, ja viņi neārstējas, nevar saņemt autovadītāja medicīnisko izziņu, tātad viņi nevar piedalīties ceļu satiksmē.

Taču zināms, ka nereti medicīnisko izziņu saņemšana ir formāls pasākums. Tāpēc CSDD sola pastiprināti pievērst uzmanību autovadītāju medicīnisko pārbaužu kvalitātei.

Foto

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl