1 komentārs

Frikadeļu zupiņa, otrajā – makaroni un kotlete, salātiņus var izvēlēties paši un likt, cik daudz vēlas. Vēl klāt nāk banāns un dzēriens – šāda ir ēdienkarte Lietuvas skolā Panevēžā. Taču arī “aizliegto ēdienu” saraksts skolu ēdnīcās Lietuvā ir līdzīgs kā Latvijā – noskaidrojis Bez Tabu.

Panevēža ir piektā lielākā Lietuvas pilsēta.  Šeit 2015. gadā tika atklāta jauna skola, un Bez Tabu tajā ierodas, lai pētītu, ar ko tiek baroti Lietuvas skolēni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījums Bez Tabu ir izvēlējies Panevēžas Sporta ģimnāziju, kas idejiski līdzinās Murjāņu Sporta ģimnāzijai Latvijā. Audzēkņiem dienā tiek nodrošinātas četras apmaksātas ēdienreizes, kas ir unikāls gadījums visā Lietuvā, jo citu skolu audzēkņiem ēdienreizes jāapmaksā pašiem.

Foto

Ēdiens Lietuvas skolā ir diezgan garšīgs, secina Bez Tabu žurnālists un operators, kā ēdnīcas dienas piedāvājuma vājo punktu minot vien makaronus, kas garšo “kā skolu ēdnīcās” – tātad ne visai labi.

Pusdienu laikā ēdnīcā klāt ir arī skolas uztura speciāliste.

Skolās Lietuvā nedrīkst būt kiosku un bulciņu tirgošana ir liegta, taču skolēni, tāpat kā Latvijā, dodas uz blakus esošajām tirdzniecības vietām.

Kafija ir viens no produktiem, ko skolās Lietuvā ir aizliegts tirgot jau vairākus gadus. Tāpat lietuviešu bērniem skolās aizliegts ēst, piemēram, cukuru saturošus dzērienus, meža gaļas konservus, kūpinātas zivis – saraksts ir gana garš un līdzīgs arī Latvijas skolu ēdnīcās aizliegto ēdienu sarakstam.

Video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl