“Mēs elpojam līķa smaku!”; daudzdzīvokļu nama iemītnieku uzturēšanās mājās pēc kaimiņa pakāršanās kļūst neizturama

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

3 komentāri

No daudzdzīvokļu nama Rīgā, Nīcgales ielā, iedzīvotāji pēdējā mēneša laikā bēg neatskatīdamies; tam par iemeslu – neizturama līķa smaka.

Jūnija beigās iedzīvotāji sākuši sajust nepatīkamu smaku, kas katru dienu kļuvusi arvien spēcīgāka. Izrādījies, ka tā nāk no kāda piektā stāva dzīvokļa, kur, nevienam nezinot, pakāries cilvēks. Blakus dzīvokļa īpašniece Inna stāsta, ka par baiso atgadījumu uzzinājusi no īrniekiem, kuri, iepriekš nebrīdinot, paziņojuši, ka izvācas no mitekļa, jo nespēj izturēt smirdoņu. Inna paskaidro, ka tieši viņu dzīvoklī uzturēšanās kļuvusi neiespējama, jo smaka no kaimiņa dzīvokļa iekļuvusi pa kopējo ventilāciju.

Par traģēdiju pārējie kaimiņi uzzinājuši vien tad, kad apakšējā stāva kaimiņam no griestiem sācis tecēt sarkans, smakojošs šķidrums, kas izrādījušās asinis. Piektā stāva iemītniece Sanita atceras, kā kaimiņpuisis nekavējoties izsaucis policiju, neatliekamo medicīnisko palīdzību, glābējus, kas atvēruši dzīvokli. Tajā bijis pakāries mitekļa īpašnieks, kurš neapskaužamā stāvoklī bija atradies jau kādu laiku – arī karstajās vasaras dienās. Smaka esot bijusi neciešama – īpaši kāpņu telpā.

Izturīgākie nama iedzīvotāji ar smirdoņu sadzīvo jau mēnesi, taču nu viņu pacietības mērs ir pilns. Par briesmīgo smārdu un netīrību neviens neliekoties ne zinis!

Sanita
Nevar izturēt smaku

“Mēs gribētu, lai atrisinās, lai dezinficē to dzīvokli. Es nezinu, cik tas ir veselīgi mūsu veselībai, ka mēs elpojam līķa smaku! Piedodiet, tas nav normāli!”

Valsts policijas Teikas iecirkņa pārstāvis Mihaels Vrubļevskis apstiprina, ka 28. jūnijā Rīgas Teikas iecirknī uzsākts kriminālprocess par vīrieša līķa atrašanas faktu dzīvoklī. Līķis nogādāts uz morgu ekspertīzes veikšanai, par notikušo paziņots mirušā vīrieša radiniekiem. Tāpat viņš skaidro, ka policijai neesot pienākums tīrīt notikuma vietu. Viņš iesaka iedzīvotājiem vērsties pēc palīdzības pie nama apsaimniekotāja.

Veselības inspekcijā norāda, – ja nepieciešama dezinfekcija koplietošanas telpās, tas jāuzņemas nama apsaimniekotājam, taču, ja dzīvoklī, – jāklauvē pie nelaiķa tuvinieki sirdsapziņas, lūdzot veikt tīrīšanu pēc iespējas ātrāk.

Maira Kalniņa
Veselības inspekcijas pārstāve

“Ja koplietošanas telpā, šajā gadījumā daudzdzīvokļu nama kāpņu telpā, radusies nepatīkama smaka, kas ietekmē arī kaimiņus, tad nama apsaimniekotāja pienākums ir veikt šo telpu dezinfekciju, savukārt paša dzīvokļa tīrīšana un dezinfekcija jāveic pašam dzīvokļa īpašniekam vai šajā gadījumā – mantiniekam. Ja tiek novērots, ka netiek risināta šī problēma ilgstošā laika periodā, tad ir iespēja rakstīt oficiālu iesniegumu Veselības inspekcijai. To var izdarīt klātienē, bet mēs aicinām tomēr to izdarīt elektroniski.”

“Rīgas Namu pārvaldniekam” gan sazināties ar mirušā radiniekiem neesot iespējams. Viņu vārdi un kontaktinformācija esot zināma vien likumsargiem.

Krists Leiškalns
SIA “Rīgas Namu pārvaldnieks” pārstāvis

“Šī situācija ir neordināra un absolūti faktiski nekomfortabla visiem šiem mājas iedzīvotājiem, tomēr pārvaldniekam ir ļoti ierobežotas iespējas kaut kādā veidā piedalīties šīs problēmas risināšanā, jo tā ir privātā telpa, tas ir dzīvokļa īpašums, kas pieder kādam īpašniekam, un šajā gadījumā potenciālajiem mantiniekiem un pārvaldniekam faktiski nav šāda veida kontaktu ar šiem cilvēkiem. Pārvaldnieks pats nekādā veidā nevar ieiet šajā īpašumā. Mēs esam komunicējuši ar policiju un šobrīd esam saņēmuši atbildi, ka radinieki ir solījuši tuvākajā laikā šo dezinfekciju veikt.”

Vai un kad tuvinieki veiks tīrīšanas darbus gan neesot zināms, atliekot vien cerēt uz viņu godaprātu.

3 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Ir notikusi loterija." Daudzbērnu ģimenes tēvu pārsteidz rēķins par elektrību

Ātri, lēti un garšīgi- iecienīta latviešu kūka

"Pa info tālruni atbildēja, - izbraucot no Jūrmalas, nekas nav jāmaksā!" Rīdzinieces nezināšana neatbrīvo no soda!

Bīstamākajā krustojumā Rīgā notikusi kārtējā avārija

LMT ilgstoši nespēj palīdzēt ilggadējam klientam

"Zēni vēl aizvien gaida vēstules!" Ceļā no Valkas uz Valmieru gaisā izkūp 40 eiro!

Situācija Ķekavā: lai "iešmauktu" veikalā bez pārbaudes, izmanto izejas durvis

"Vai tad tiešām es to visu elpoju? Rīdzinieci satrauc neparasti lielais putekļu daudzums dzīvoklī

Vai zaļu kartupeļu lietošana uzturā ir bīstama veselībai?

"Ļoti labi, ka viņam nav "TikTok"" Stilistes Indras Salcevičas ģimenē ir savi noteikumi

"Salstam mēs, salst donori!" Darbinieki sūkstās par darba vidi īpašajā autobusā

"Mirušais ir kails, ar zilumiem uz sejas!" Saņemot mirušo no Vidzemes slimnīcas morga, tuviniekus pārņem izmisums!