”Mēs centāmies viņu piecelt, bet puisis mūs rupji nolamāja!” Ogresgalā pamatskolas pedagogi atrod audzēkni narkotiku reibumā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

Pievienot komentāru

Ogresgals, pēc vietējo iedzīvotāju teiktā, vienmēr ir bijis kluss miests, kura mieru nu satricina fakts, ka blakus skolai esošajā hipodromā atrasts mācību iestādes audzēknis. Izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, bērns nogādāts slimnīcā. Vietējie zina teikt, ka apreibinošās vielas ved no Ogres.

Bezsamaņā esošais puisis, pirms to atrod pedagogi, ir redzēts ar saviem paziņām, no kuriem vismaz viens ir bijušais Ogresgala iedzīvotājs un kuri uz turieni pēdējā laikā brauc bieži. Kad skolā ierodas “Bez Tabu” un vēlas aprunāties ar iestādes direktori Skaidrīti Butāni, lai noskaidrotu, kas un kā noticis, kas tie par jauniešiem, viņa ar mediju kameras priekšā runāt kategoriski atsakās.

Skaidrīte Butāne
skolas direktore

”Mani ir pamatoti aizvainojis tas, ko cits mēdijs ir publiski paziņojis. Ka Ogresgalā regulāri tiek tirgotas narkotikas un ka vietējie jaunieši tās lieto. Tās ir absolūtas muļķības!”

Filmēšanas grupa aprunājas arī ar vietējiem iedzīvotājiem. Tie visi kā viens apgalvo, ka tas ir vienīgais šāda veida atgadījums tajā pusē. To pašu saka arī zēna, kuru atrada apreibinājušos, māte, kura piekrīt sarunai ar “Bez Tabu”.

Zēna māte

”Tā viņam bija pirmā reize. Viņš paziņam paprasīja cigareti, kuru draugs arī iedeva. Kā dēls teica, viņš ievilka vien pāris dūmus un viņam kļuva slikti. Pēc tam mediķi man teica, ka tas, visticamāk, ir bijis “spaiss”.”

Zēns jau nākamajā dienā atlaists mājās, mācības turpinās. Runājot par kopējo situāciju gan ar Valsts policijas, gan mediķu pārstāvjiem dzirdam, ka apreibinošo vielu lietotāju skaits jauniešu vidū ir palicis nemainīgs. Apreibinošu vielu klātbūtne 2015. gadā konstatēta 92 jauniešiem, 2016. gadā – 78, bet 2017. gadā – 107 personām vecumā līdz 18 gadiem. Kopš pamatīgi apkarots “spaiss”, uzvaras gājiens uzsācies citam.

Maija Žuka Jēkabsone
Pusaudžu narkologs

”Ļoti populāra ir marihuāna. Pusaudžiem ļoti patīk teikt, ka tā ir medicīniska, ar uzsvaru uz vārdu medicīniska, ka nekaitīga un tā ir tāda grupas narkotika, kuru jaunieši nopērk un tad lieto pasākumos, saejot kopā pa trim, četriem un tad katram mēģinot to dūmu ievilkt.”

Mediķe atzīst, ka jaunieši pat baidās no “spaisa”, un, ja kāds to uzpīpē, tad daudzos gadījumos pusaudzim šīs vielas ir pārdotas kā marihuāna. Tendences nemainīgums norāda, ka pieprasījums pēc apreibināšanās ir un būs.