Mani soda par to, ka novietoju automašīnu pati savā stāvvietā, sašutusi rīdziniece

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

7 komentāri

Laila ir tiesīga novietot savu automašīnu mājas pagalmā Rīgas centrā. Iegādājoties dzīvokli, nopirkusi arī autostāvvietu mājas pagalmā un tai pat piešķirts kārtas numurs. Neraugoties uz to, aplaimota ar 40 eiro lielu sodu par mašīnas novietošanu neatļautā vietā. Tas noticis, kad pati bijusi ārzemēs.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka kārtībsargi uz notikumu vietu ieradušies pēc izsaukuma. Secinājuši, ka uz automašīnas paneļa redzamā vietā neatrodas mājas pārvaldnieka stāvēšanai pagalmā izsniegta atļauja, kādai bijis jābūt, tāpēc arī sods. Kārtībsargi nevarot zināt, ka tā esot mājas iedzīvotājas automašīna, kurai ir atļauja stāvēšanai.

Laila sarūgtināta, ka viņu par šādas atļaujas esamību neviens neesot informējis. Dzīvokļu īpašnieki, kas mīt Čaka ielas namā Rīgas centrā, gandrīz pirms gada nolēmuši, ka vajadzētu atļaut iebraukt un novietot automašīnas stāvēšanai viņu nama pagalmā tikai tiem, kas dzīvo viņu mājā un izvietot atbilstošu ceļazīmi. Arī Laila tam piekritusi. Kad īsti lēmums stāsies spēkā un mājas iedzīvotājiem tiks izsniegtas atbilstošas atļaujas, viņai gan neticis paziņots.

Laila uzskata, ka vajadzējis viņu iepriekš informēt, ka ir izgatavotas atļaujas un viņējā ir iemesta pastkastē. To atradusi vien pēc tam, kad atbraukusi no ārvalstīm.

Namu pārvaldniece gan savu vainu neatzīst, jo citi iedzīvotāji savlaicīgi atraduši atļaujas savās pastkastēs un esot brīdināti arī mutiski, ka tādas būšot. Atļauja esot bijusi arī Lailai un tā esot viņas pašas atbildība, ka nav ielūkojusies pastkastē.

Laila izklāstīja radušos situāciju kārtībsargiem, pārsūdzībā lūdza Rīgas pašvaldības policiju atcelt lēmumu un sodu anulēt, taču saņēma atbildi, ka lēmums netiks atcelts, jāmaksā vien sods.

Sieviete par to pārsteigta. Turklāt, kad kārtībsargi rakstījuši protokolu, kaimiņi viņiem sacījuši, ka Laila ir tiesīga novietot automašīnu pagalmā, jo tā ir viņas auto stāvvieta. Nekas neesot līdzējis.

Policijā vēlreiz iesniegt pārsūdzību nevar un tagad lēmumu var apstrīdēt vienīgi tiesā. Laila gan to nedarīšot un sodu samaksāšot, lai gan jūtas bez vainas vainīga.

7 komentāri