“Man nekad nav par daudz skriešanas apavu!” Armanda Simsona ģimene atvadās no liekajām mantām, ziedojot tās citiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

“Bez Tabu” rubrikas “Dzīve bez atkritumiem” ietvaros TV personība Armands Simsons ar ģimeni piekritis izaicinājumam aizdomāties par to, kā ar mazām, bet pārdomātām darbībām var mainīt savu ikdienu, lai atkritumus mājās samazinātu līdz minimumam. Zaļā dzīvesveida vēstneši Laura un Andis Arnicāni par Simsonu ģimenes galveno uzdevumu uzdevuši atvadīties no drēbēm un mantām, kuras kļuvušas liekas, bet citiem var būt noderīgas.

Pie vecāko meitu Patrīcijas un Eimijas skapja kārtošanas ķērusies Armanda Simsona sieva Iveta. Lai lietām dotu otru iespēju, drēbes, kuras vecākajām meitām kļuvušas par mazu, bet jaunākajām meitām pagaidām neder, Iveta salikusi atsevišķā plauktā, lai, meitām paaugoties, tās varētu vilkt. Iveta stāsta, ka meitenēm neesot nekādu pretenziju vilkt māsu drēbes. Drīzāk ir priecīgas, ka var tikt pie jauna apģērba!

Apģērbu veikalu apmeklējumi ģimenei esot vairāk spontāni nekā īpaši plānoti – ja kaut kas iekrīt acīs, mēģinot uzreiz neļauties pirmā mirkļa iegribai, bet gan kārtīgi apdomāt, vai pirkums tiešām vajadzīgs. Tāpat Iveta iecienījusi meitas sapost kleitās, kas pasūtītas internetveikalos. Sarunas laikā Iveta sašķirojusi vecāko meitu skapi un maisā sakrāmējusi drēbes, kuras noziedos labdarībai.

Ivetas un Armanda meita Heidija Petra šogad absolvēs bērnudārzu – iestādes audzinātājas esot ļoti radošas, tāpēc ir priecīgas, ja vecāki pašiem nevajadzīgās lietas nogādā bērnudārzā, lai audzinātājas kopā ar bērniem varētu tās izmantot.

Piemēram, vecāku jaunākās meitas Odrijas Pērles izēstās biezenīšu burciņas tiek krātas īpaši bērnudārzam, jo tās bērnudārzā tiekot liktas lietā radoši – bērni tās aplīmē, taisa svečturus. Arī šoreiz burciņas ir sakrātas, un Armands, vedot Heidiju Petru uz bērnudārzu, tās nogādā audzinātājām.