Mākslinieks Guntars Zaķis gūst nopietnas traumas “Akropoles” ledus arēnā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

4 komentāri
Mākslinieks Guntars Zaķis gūst nopietnas traumas “Akropoles” ledus arēnā

Tā vietā, lai gatavotos izstādēm, kas jau pavisam drīz plānotas daudzviet Latvijā, mākslinieks Guntars Zaķis vismaz pāris nedēļas būs spiests ārstēt “Akropoles” ledus arēnā gūtās traumas.

Gan Guntars Zaķis, gan viņa sieva Terēze Zaķe (arī ir māksliniece un mākslas studijas vadītāja) ir aktīva dzīvesveida piekritēji. Labprāt gan slido, gan slēpo. Izmēģinājuši gan pašmāju slidotavas, gan ārvalstu. Ar nepacietību gaidījuši, kad tiks atvērta jaunā ledus arēna iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole”. No gaidīta prieka gan neesot bijis ne miņas.

Abi mākslinieki neesot tie, kam patīk sūdzēties, un nekad to nedarot, bet šoreiz nolēma neklusēt, jo nespējot samierināties ar situāciju ledus arēnā, kas attiecoties uz visu slidotāju drošību.

Pēc liecinieku stāstītā, māksliniekam no aizmugures ar spēku uzgrūdies jauns, agresīvs vīrietis. Izskatījies, ka viņš Guntaru grūdis ar nolūku un, visticamāk, bijis alkohola reibumā.

Guntars nokritis uz sejas, bijis bezsamaņā vairākas minūtes. Izsaukta Neatliekamā medicīniskā palīdzība, un cietušais nogādāts slimnīcā. Māksliniekam Guntaram Zaķim bijusi ne tikai nopietna acs trauma, smadzeņu satricinājums un sasitumi, bet arī finansiāli izdevumi un bez vainas vainīgam jāmaksā gan par atrašanos slimnīcā, gan arī par zālēm.

Terēze lūgusi arēnas darbiniekiem parādīt videonovērošanas kameru ierakstus, lai identificētu vainīgo. Pārsteigusi saņemtā atbilde. Darbinieki sacījuši, ka videonovērošana slidotavā nenotiekot un neesot pat plānots uzstādīt videokameras.

Iepirkšanās un izklaides centra “Akropole” pārstāve skaidro, ka vidonovērošanas kameras plānots uzstādīt tuvākajā laikā un tas tikšot izdarīts jau aprīlī. Lūguši blakus esošo veikalu videoierakstus, kuros bijis redzams, ka slidotavā patiešām bijuši divi agresīvi jaunieši. Viens no tiem pagrūdis Guntaru no mugurpuses, kā rezultātā vīrietis nokritis uz ledus. Iekšējās kārtības noteikumi paredzot, ka par pārgalvīgu uzvedību var nākties maksāt 50 eiro lielu naudas sodu. Tas esot norādīts gan pie ieejas ledus arēnā, gan ģērbtuvēs. Sodu jaunajam agresīvajam vīrietim gan neesot piemērojuši.

Māksliniekus pārsteigusi arī slidotavas instruktores rīcība. Tā vietā, lai palīdzētu cietušajam un viņa ģimenei sniegtu atbalstu, vēl raidījusi cietušajam nepamatotus pārmetumus, ka bijis alkohola reibumā. Tas esot absurds, jo Guntars jau gandrīz 30 gadus alkoholu nelietojot vispār.

Mākslinieki uzskata, ka arēnā arī bijis pārāk daudz slidotāju. Vajadzētu noteikt skaitu, cik daudz cilvēku drīkstētu atrasties uz ledus vienlaikus, lai labāk varētu kontrolēt arēnā notiekošo. Dienā, kad bijuši ledus arēnā, neviens neesot kontrolējis slidotāju skaitu. Darbinieki atzinuši, ka vadība esot devusi rīkojumu: laist uz ledus visus slidot gribētājus bez ierobežojuma.

“Akropoles” pārstāve skaidro, ka uz ledus vienlaikus atļauts atrasties ne vairāk kā 150 personām. Dienā, kad vīrietis guvis traumu, neesot pārsniegts pieļaujamais slidotāju skaits. Atvainojas cietušajam, ja darbinieki neesot korekti pret viņu izturējušies.

Terēze Zaķe ir neizpratnē, kālab joprojām nav saņemta atbilde uz viņas iesniegumu, kuru adresējusi “Akropoles” vadībai. Izklāstījusi situāciju un aicinājusi uzlabot drošības pasākumus ledus arēnā. Atbildi gaida jau otro nedēļu.

4 komentāri