“Liec brūnajiem taukiem strādāt!” Profesors Danilāns iesaka, kā cīnīties ar vēdera “riepu”

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru

Tuvojas pludmales sezona, un “Bez Tabu” raidījuma skatītāja Laura, līdzīgi kā daudzi, sāk pastiprināti interesēties, kā iegūt slaidāku augumu. Dzirdējusi, ka arī brūnie tauki šim nolūkam varot palīdzēt. Izrādās, ka tā arī ir.

Laura

Pētot rakstus internetā par veselīgu dzīvesveidu, esmu saskārusies ar terminu “brūnie tauki”. Piemēram, iet aukstā dušā ir veselīgi, jo tad sākot degt tieši “brūnie tauki”, ko parasti esot grūtāk izkustināt. Vai tiešām tauku šūnas visas nav vienādas, un, lai no tām atbrīvotos, vajadzīga dažāda pieeja? Man neizdevās saprast, kas īsti ir “brūnie tauki”?

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti tiekas ar gastroenterelogu, profesoru Anatoliju Danilānu un diētas ārsti Lolitu Neimani. Abi atzīst, ka brūnie tauki mums ir vajadzīgi un tiešām ir līdzeklis cīņā ar kaitīgajiem baltajiem. Vajagot tikai prast tos izmantot.

Profesors Anatolijs Danilāns neiebilst, ja dāmām ir nedaudz tauciņu ap kājām, taču tauki ap vēderu gan nav vajadzīgi un aptaukošanās ir liela nelaime un drauds veselībai.  Profesors Danilāns iesaka, kā cīnīties ar vēdera “riepu”, proti, jāliek brūnajiem taukiem “strādāt”.

Brūnie tauki nav mūsu ienaidnieki, bet gan draugi. Tie strādā  tad, ja neesam satuntuļojušies un mūsu ķermenis jūtas nedaudz vēsi. Labāk, lai ir nedaudz auksti nekā pārāk karsti. Brūnajiem taukiem patīk, ja klabinām  zobus aukstā dušā vai pat āliņģī, bet pārspīlēt nevajagot. Brūnie tauki ir ap asinsvadiem, lai sasildītu asinis un ražotu siltumu, vajadzīga enerģija. Brūnie tauki ņem enerģiju no baltajiem taukiem un tos novājina. Līdz ar to no brūnajiem taukiem nevajag atbrīvoties, bet tos aktivizēt.

Brūno tauku mūsu organismā ir ļoti maz, un tie ķermeņa apjomu nepalielina un ar gadiem to kļūst aizvien mazāk. Lolita Neimane teic, ka visvairāk to ir zīdaiņiem. Daba to tā ir iekārtojusi, lai zīdainīši nesaltu. Kāpēc tos dēvē par brūnajiem, ir arī izskaidrojums. Te arī izskatās brūngani. Arī dzīvniekiem ir brūnie tauki, un tie pat paildzinot ilgmūžību.

0 Komentāru