Latvijas fitnesa klubos virkne treneru strādā bez sertifikātiem vai ar vāju izglītību

7 komentāri

Veicot nelielu eksperimentu un apmeklējot vairākus fitnesa klubus Rīgā, atklājas šāda aina – virkne treneru darbojas bez īpašā datubāzē atrodamiem sertifikātiem. Turklāt lielākā daļa – 76,5% fitnesa treneru – praktizē ar C līmeņa sertifikātu, kas ir zemākā no iegūstamajām kategorijām šajā jomā. 

Visi treneri, kuriem ir atbilstoša izglītība, ir atrodami īpašā reģistrē. Būtiski ir pievērst uzmanību arī izglītības līmenim, ko ieguvis treneris. Piemēram, A līmenis nozīmē augstāko izglītību un augstus trenēto sasniegumus. B kategorija – augstāko izglītību, savukārt C kategorija ir tiem treneriem, kas apguvuši kursus 320 stundu apmērā. Latvijas  Sporta akadēmijas rektors gan norāda, ka trīs līmeņu speciālisti skaitās vienlīdzīgi, taču pēc viņa domām – tie, kuri ir ieguvuši C kategoriju, derētu vien par trenera palīgiem, jo atbildība, trenējot cilvēkus, ir milzīga.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksā nav panta, ar kuru saskaņā tiktu piemērota administratīvā atbildība gan tam darbiniekam, kurš strādā, gan darba devējam, kurš pieņēmis darbā darbinieku bez izglītības, skaidro Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Video!

TOP komentāri

 • Janis Locmelis
  +3 +3 0

  Janis Locmelis

  Laiks būtu ieviest šo likumu. Valstij būtu iespējams kārtējo reiz nopelnīt. Varētu padomāt, ka Latvijā fitnesa treneri daudz var nopelnīt.
 • valerijs
  +1 +1 0

  valerijs

  Te gan jāpiezīmā, ka ne visi treneri ir atrodami šajā sarakstā. arī mans vārds nav, jau 1,5 mēnesi atpakaļ sazinājos ar LSFP pārst'vi, kurš solīja situāciju labot, bet kā redzu nekas tā arī nav mainījies...
 • Meitene
  +2 +1 -1

  Meitene

  Kas tie par pesktiņiem, ka A dod ar augstāko izglītību!!!! Pabeidzot sporta akadēmiju ir C kategorija. A un B ir jānopelna pēc sasniegumiem sportā kā trenerim.
  Ha ha ha, vai jūs ziniet cik daudz grāmatvežu bez Grāmatvedības institūta izglītības? Un pavāru? Un manikīru meistaru? Uttt.
  Kad valsts noteiks atvieglojumus iedzīvotājiem veselības aprūpē tiem kuri ir sporta kluba biedri un rūpējās par savu veselību, tad arī varēs uzstādīt prasības sporta klubiem!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl