Latvijā odometra rādījums katru gadu “samazinās”, nevis pieaug ceturtajai daļai auto

2 komentāri

Precīzi pirms gada Saeimas juridiskā komisija konceptuāli atbalstīja naudassodu par automašīnu nobraukuma rādītāju sagrozīšanu. Tomēr jau deviņus mēnešus darbs pie likumprojekta attīstīšanas ir apstājies.

“Problēmas ir tālākajā diskusijā par šo sodu piemērošanas kārtību un veidu, kādā tas varētu tikt izdarīts, lai sasniegtu kaut kādu mērķi,” saka Anda Smiltēna, Tieslietu ministrijas Valststiesību departamenta direktore.

Persona, kurai sodu varētu piemērot, ir transportlīdzekļa īpašnieks, bet jautājums – cik tas būtu taisnīgi, jo bieži vien odometra rādījumi tiek sagrozīti  pirms spēkrata pārdošanas un jaunais automašīnas īpašnieks par to nemaz nezina.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd no datiem, kas parādās, automašīnām izejot tehnisko apskati, izriet – aptuveni ceturtajai daļai automašīnu odometra rādītāji ik gadu nevis palielinās, bet gan samazinās, saka Smiltēna.

Tikmēr automašīnu eksperts Uģis Vītols saka, ka odometra rādījumus nekādi nevar pārbaudīt. Proti, internetā nopērkamas ierīces, kas var sagrozīt odometra rādītājus. Piemēram, automašīnai, kas gadā nobrauc ap 100 tūkstošiem kilometru, mierīgi var “uzgriezt” nobraukumu – 50 000 kilometru gadā.

Video!

TOP komentāri

  • GKauto
    0 0 0

    GKauto

    GKauto oficiāli paziņo. GKauto nav nekāda sakara ar iepriekšējo komentāru. GKauto neuzņemas nekādu atbildību par šā komentāra saturu :) :) :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl