14 komentāri

Izrādās, ka Latvijā, kur nepilngadīgas personas smēķēt, tostarp arī elektroniskās cigaretes, nedrīkst, tās pavisam legāli var iegādāties arī bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam.

Raidījums Bez Tabu veic eksperimentu, kurā elektroniskās cigaretes mēģina nopirkt meitene, kurai, pēc izskata varētu būt arī mazāk par 18 gadiem. Eksperimentā noskaidrojas – meitene pie elektroniskajām cigaretēm veikalā tiek.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Nepilngadīgiem ir aizliegts pārdot tabakas izstrādājumus, bet likumā nekas nav teikts, ka nepilngadīgiem ir aizliegts tirgot šīs te elektroniskās cigaretes,” robus likumā izklāsta Sergejs Galilejevs, Valsts policijas Teikas policijas iecirkņa pārstāvis.

Līdz ar to Latvijā ir situācija – nepilngadīgie nedrīkst smēķēt elektroniskās cigaretes, taču iegādāties tās drīkst.

Kā tad tas tā nākas? – vaicā Bez Tabu. Varbūt kāds teiks, salīdzinājums nevietā, bet tomēr. Skolēniem bulciņas pārdot nedrīkst, jo tas ir kaitīgi, bet elektroniskās cigaretes drīkst?

Foto:

Par likumu atbildīga ir Veselības ministrija, kura uzsākusi pamatīgu cīņu par Latvijas jaunatnes veselīgo dzīvesveidu. Grozījumi attiecīgajos noteikumos veikti 2014. gadā, kad esošos pantus papildināja ar definīciju – kas ir elektroniskās cigaretes un kādēļ tās ir kaitīgas. Bet kā tad gadījās, ka piemirsies aizliegt nepilngadīgajiem tās iegādāties? Izrādās – ir tā, ka likuma grozījumi pieņemti, pamatojoties uz Eiropas Savienības direktīvām. Aizliegumu nepilngadīgajiem tirgot elektroniskās cigaretes tās neparedz.

Taču katra valsts pati var noteikt liegumu attiecīgo produktu aizliegt tirgot. Protams, ka tirgotājiem ir izdevīgi, ka netiek pieņemts lēmums kādai cilvēku grupai pārdot attiecīgo preci. Bet – vai par veselību atbildīgajai ministrijai un tās ierēdņiem nav jādara savs darbs, neietekmējoties no dažādiem lobijiem? Ministrijā sola, ka tuvāko mēnešu laikā būs izmaiņas un nepilngadīgajiem būs aizliegts pārdot arī elektroniskās cigaretes. Bet vai Belēviča padotie paši atzīst, ka likums ir ar pamatīgu caurumu?

Video!

TOP komentāri

 • Nav svarīgi
  +4 +3 -1

  Nav svarīgi

  ''E-cigaretes''...šis nosaukums nebūt neatbilst šo preču būtībai. Ne velti angliski tos sauc par ''vape'' , jo vape ir atsavināts no vārda vapor,kas latviski ir tvaiks. Nedz uzbūve, nedz darbības princips neatbilst cigaretēm, jo sastāv no regulējamām sistēmām un šķidrums tiek iztvaicēts, respektīvi neveidojas kaitīgās vielas kas veidojas degot cigaretēm. Pašas ierīces nav kaitīgas ,bet par šķidrumiem varētu padiskutēt, jo ir pieejami arī beznikotīna propilēna glikola un glicerīna maisījuma šķidrumi. Būdami nīdēji un ''dzīves skolotāji'' nesaprotat, ka tieši šie produkti palīdz veidot pasauli labāku, tīrāku gaisu.

  15 gadus vecs ''veipinga'' entuziasts
 • Latvija
  +2 +2 0

  Latvija

  Latvija ir interesanta situācija, nevis Latvijā ir interesanta situācija.
 • Nezinu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl