Lai notievētu, jāievēro tikai četri noteikumi, tievētājus uzmundrina profesors Danilāns

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

7 komentāri

Ceļā uz tievāku un vieglāku dzīvi Juri un Kasparu uzmundrina gastroenterologs, profesors Anatolijs Danilāns. Profesors norāda, ka ir nepieciešams ievērot četrus vienkāršus noteikumus.

Šoreiz Juris un Kaspars dodas uz “Veselības centru apvienība” poliklīniku “Pulss”, kur viņus sagaida profesors, gastroenterologs Anatolijs Danilāns.

Profesors Anatolijs Danilāns abiem projekta dalībniekiem met izaicinājumu, uz savu kabinetu doties kājām. Lieki piebilst, ka profesora kabinets atrodas ceturtajā stāvā. “Tieši no tā es baidījos,” ir pirmais, ko saka Juris, to izdzirdot.

Juris ar Kasparu nonākuši ceturtajā stāvā, atvelk elpu, kamēr dakteris, kurš ikdienā staigā kājām daudz un dikti, bez piepūles aicina abus kabinetā, kur, izpētot viņu analīžu rezultātus, sniegtu savus, gastroenterologa ieteikumus ceļā uz vieglāku dzīvi.

Juris uzdod jautājumu: “Dakter, vai, saregulējot ēdienkarti un uzsākot fiziskas aktivitātes, mēs varam tievēt?”

Profesora atbilde ir šokējoša, jo viņš to pasniedz bargā balsī, sakot, ka abi tievētāji stipri kļūdās: “Jūs nevis varat, bet Jums VAJAG tievēt!”

Juris un Kaspars dakterim atklāj, ka ēd uztura speciālista uzraudzībā, gatavotu viņiem piemērotu ēdienu, kas dienā nepārsniedz 2000 kaloriju. Danilāns norāda, kā tā ir lieliska iespēja, kas jāizmanto, jo kaloriju skaitīšana tievētājiem allaž sagādā apgrūtinājumu. Tāpēc ir lieliski, ka kāds to paveic viņu vietā.

Profesors gan uzsver, ka svara samazināšana bez kustībām nesanāks, vajag darīt tā, lai tas, ko Juris ar Kasparu uzsākuši, ir uz mūžu:”Ar pareizu uzturu vien nekas nesanāks. Jums ir nepieciešamas divu veidu kustības. Vienas ir ikdienas kustības – staigāšana ar kājām, kāpšana pa trepēm; otrs ir svarīgi atrast laiku fiziskām aktivitātēm trīs četras reizes nedēļā. Tāds kārtīgs sports, lai iesvīstat.”

Juris gan uzreiz norāda, ka četras reizes nedēļā ir nedaudz par traku, akcentējot laika trūkumu: “Dakter, man nav laika!”

Uz šo Jura piebildi gastroenterologs reaģē skarbi: “Jums, nevis nav laika, bet trūkst uzņēmības! Laiku vienmēr var atrast, zēni, to var realizēt, laiku var izzagt.”

Juris smaidot piebilst: “Labi, vingrosim pa naktīm!”

Kā norāda ārsts, svarīgi atrast sporta veidu, kas patiešām patīk, lai tas kļūst par sirdslietu un aizraušanos. Vienalga, vai tas ir teniss vai bokss, galvenais, lai neapnīk.

“Lai tas būtu uz visu mūžu, un tad atradīsies laiks!”

Sarunas laikā atklājas, ka notievēšanai vajadzīgas tikai četras lietas: “Ēšana, kustēšanās, proti,  divu veidu kustības – sports un ikdienas aktivitātes. Trešā ir gulēšana, nevis gulšņāšana. Bet ceturtā ir salšana.”

Ja apaļīgam cilvēkam ir auksti, tad viņa organisms spiests sevi sasildīt, un to izdarīt piepalīdz tauki. Sildot ķermeni, tauki tiek sadedzināti. Abi projekta dalībnieki vēlas uzzināt profesora viedokli par ūdens dzeršanu. “Ūdens ir laba lieta. Bet tikai tik, cik gribas un vēl drusciņ. Nevajag ūdeni dzert, tā ka vēmiens nāk,” savu viedokli skaidro Danilāns.

Tātad tagad ar četriem svarīgiem ieročiem, kurus viens otram atgādinot abi projekta dalībnieki gatavi doties tālāk:”Pareizi ēst, sportot, gulēt un salt. ”

Kaspars uzsver: “Tagad šis būs jālieto dzīvē.”

Graciozi abi projekta dalībnieki kāpj uz svariem un atklāj projekta laikā piedzīvotos sava ķermeņa zudumus. Juris iepriekšējā svēršanās reizē svēra 151,3 kg, šonedēļ 149,5 kg. Pirms nedēļas Kaspars svēra 132,5 kg, šodien 132,1 kg

Pēc nedēļas Juris un Kaspars satiksies ar fizioterapeeti un apļa treniņā sāks aktīvu vingrošanu.

Juris:

Iepriekš: 155,3 kg

Tagad: 149,5 kg

Kaspars:

Iepriekš: 134,8 kg

Tagad: 132,1 kg

Foto

7 komentāri