Laba ziņa jauniešiem, kuri mācās vai strādā ārpus pilsētas, kurā dzīvo

2 komentāri
Laba ziņa jauniešiem, kuri mācās vai strādā ārpus pilsētas, kurā dzīvo
FOTO: LETA

Visai nejēdzīgā situācijā iesprostoti tie bērni, kuri skolas gaitas uzsākuši citā pilsētā. Daudzbērnu ģimenes māmiņas Edītes divi bērni mācās Zolitūdē, bet dzīvo Priedainē. Skola atrodas vien divu pieturu attālumā no dzīvesvietas, bet par transportu jāmaksā.

Brauciens līdz skolai izmaksā vienu eiro, turp atpakaļ divus. Nedēļas biļete vienam bērnam 7 eiro 50 centus, tātad diviem 15 eiro. Mēnesī izmaksas abiem skolēniem sasniedz apmēram 60 eiro.

Jūrmalas pašvaldība aicina mācīties Jūrmalā, taču Rīgā bērni apmeklē dažādas ārpus skolas nodarbības, un ceļš ar vilcienu tāpat būtu jāmēro.

Sieviete zvanījusi uzņēmumam Pasažieru vilciens, Satiksmes ministrijai, Autotransporta direkcijai un Labklājības ministrijai – tomēr palikusi neziņā.

Pēc pirmsskolas absolvēšanas bērni neuzsāk patstāvīgu dzīvi un nesāk pelnīt, tāpēc palīdzība vecākiem noderētu arī kamēr bērni mācās pamatskolā un vidusskolā.

Foto

Satiksmes ministrija tomēr skaidrošanos uztic Autotransporta direkcijai, atbildot, ka pēc noteikumiem bērniem, kuri izglītību apgūst ārpus savas pilsētas robežām, transporta atvieglojumi nepienākas.

Tomēr novērojams, ka aizvien vairāk skolēnu un studentu izvēlas mācīties ne tikai Rīgā, bet arī citās lielajās pilsētās. Šobrīd autotransporta direkcijā tiek strādāts pie abonementu biļešu ieviešanas.

Abonementu biļetes regulārajiem braucējiem varētu tikt piedāvātas, sākot ar maiju, pagaidām šī atlaide varētu sasniegt 20% braukšanas maksas, taču nākotnē tā varētu pieaugt.

Video