”Krāpnieks, nemaksātājs, uzmetējs.” Uzņēmējs no Latvijas nokaitina viesstrādniekus Zviedrijā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

13 komentāri

Lai kā Latvijas valstsvīri necenstos skaisti runāt par to, ka valstī uzlabojas ekonomiskā situācija, daudzi latvieši tomēr dodas pasaulē laimi meklēt. Daudziem tas izdodas, bet ir tādi, kuriem pamatīgi nākas ”apdedzināties” un secināt, ka, ja arī citā zemē zelta kalnus sola tautietis, kamēr zīle ir kokā, ticēt nevar.

Krāpnieks, nemaksātājs, uzmetējs. Tā sūdzību interneta vietnē tiek gānīts kāds Latvijas pilsonis, kurš tautiešiem piedāvā darba iespējas Zviedrijā. Tas saistīts ar celtniecību un nupat sūro patiesību uz savas ”ādas” izbaudījis jauns puisis Viktors, kurš tādējādi iecerējis tikt pie neliela iekrājuma.

Viktors
norāda, ka ir apkrāpts

”Edijs Jēkabsons. Viņam ir firma SweBygg Spolka Z.O.O., kura reģistrēta Polijā. Par divām nostrādātajām nedēļām es naudu saņēmu, pārējo gaidu, gaidu, gaidu……..”

Puisis zina teikt, ka viņš nav vienīgais, kuram bijušais darba devējs palicis parādā naudu. Viņa gadījumā tie ir divi tūkstoši eiro. Raidījumam priekšā tiek celti dažādi gan video, gan foto formāta pierādījumi tam, ka Zviedrijā tiešām strādāts. Bez Tabu telefoniski sazinās ar vīrieti, kurš šobrīd atrodas Skandināvijas valstī.

”Bez Tabu: Labdien. Mēs te esam ciemos pie Viktora, kurš pie Jums strādāja. Jūs viņam solāt, solāt naudu, bet kā nav, tā nav izmaksāts. Kad samaksāsiet?

Vīrietis: Drīzumā.

Bez Tabu: Ko nozīmē drīzumā?

Vīrietis: Šonedēļ.

Bez Tabu: Šodien ir otrdiena. Tātad puisis līdz svētdienai saņems savu naudu?

Vīrietis: Domāju ka 100%!”

Līdz šim samaksāts neesot, jo darbu pasūtītājs kavējies ar naudas pārskaitījumiem. Latvijas Valsts darba inspekcijā arī saņemtas sūdzības par attiecīgo personu, bet, kā atklāj iestādes pārstāve Baiba Puķukalne, šobrīd inspekcijas rīcībā esošā informācija ir tik minimāla, ka ar to neko iesākt nevar.

Baiba Puķukalne
Latvijas Valsts darba inspekcijas pārstāve

”Cilvēki strādājuši Zviedrijā, darba līgumu nav, firma reģistrēta Polijā, bijušie nodarbinātie plašāku informāciju nav snieguši. Ar to nav pietiekami, lai mēs varētu kaut ko pierādīt. Mēs esam sazinājušies gan ar Zviedrijas, gan Polijas atbildīgajām instancēm, gaidām viņu atbildes.”

Šobrīd ir panākta vienošanās ar puisi, ka viņš darba inspekcijai sniegs visu nepieciešamo informāciju. Arī pārējie darba ļaudis, kuri strādājuši piesauktajā firmā un arī palikuši bez solītās samaksas, tiek aicināti vērsties Valsts darba inspekcijā.

Foto