Ko lai dara kaimiņi šādā situācijā? Blakus dzīvoklis ir īsts blakšu perēklis

1 komentārs
Ko lai dara kaimiņi šādā situācijā? Blakus dzīvoklis ir īsts blakšu perēklis

Kaimiņi kādam, visticamāk, ne pārāk tīrīgam dzīvoklim nonākuši, maigi izsakoties, neapskaužamā situācijā – pie ciņiem regulāri “ciemos” nāk blaktis. Kaimiņi jau savā dzīvoklī veikuši dezinfekciju, taču -vai tā līdzēs nākotnē, ja pašā “blakšu perēklī” nekas netiek darīts? Ko lai iesāk?

Blakšu “epicentrs” atrodas blakus dzīvoklī, un kaimiņš stāsta – naktī blaktis paplašina savas teritorijas un nāk arī pie viņiem. Ja neko nedara un tās nenoķer, blaktis sāk pat krist no griestiem un dažreiz – pat gultā iekšā.

Izrādās, ka “blakšu dzīvokļa” saimnieki ar saviem apakšīrniekiem cīnīties nevēlas. Lai arī tagad tur veikta dezinfekcija, dzīvokļa iemītnieki atsakās atteikties, piemēram, no matrača, kurā mājo blaktis. Pat dezinfektors ar stāžu, ienākot minētajā dzīvoklī, bijis pamatīgā šokā.

Foto

Turklāt, visticamāk, tas ir tikai laika jautājums, kad blaktis izplatīsies arī citos dzīvokļos šajā namā. Blaktis spēj izdzīvot ļoti ilgi un iznīdēt tās – ir ļoti grūti. Blaktis var pārnēsāt arī slimības.

Taču pagaidām atbildīgie dienesti vien noplāta rokas – sociālie darbinieki netiek ielaisti “blakšu dzīvoklī”, bet Rīgas namu pārvaldnieks neko vairāk par iedzīvotāju informēšanu un koplietošanas telpu dezinfekciju nevarot darīt.

Video!

1 komentārs