Ko citu valstu viesi dāvinājuši Straujumai, kad viņa vēl bija premjere?

1 komentārs

Sašutumu izraisījis bijušās premjerministres Laimdotas Straujumas izpirkto dāvanu novērtējums. Sarkanā keramikas vāze ar zelta apgleznojumiem, ko dāvinājusi Ķīnas pirmā lēdija, novērtēta par 40 eiro, Čehijas prezidenta dāvātais ādas maks, izrādās, esot izmaksājis vien 30 eiro, turpretī izšūtā zīda somiņa, kas atvesta no Ķīnas ,- 25 eiro.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce kā eksperte dāvanu novērtēšana piedalās jau vairāk nekā 10 gadus. Katrs komisijas loceklis par ieguldīto darbu saņem 70 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

“Es nekad nedomāju, ka kāda valsts šīs diplomātiskās dāvanas pasniegtu vairāku tūkstošu eiro vērtībā. Katrā gadījumā – es diezgan ilgi vērtēju dāvanas un tādus gadījumus neatceros,” saka dāvanu vērtētāja.

Dāvanas valdības ēkā izstādītas divās telpās. Vienā redzamas iepriekšējo Ministru prezidentu neizpirktās dāvanas, turpretī stāvu zemāk, pie premjera darba kabineta, joprojām apskatāmas Laimdotas Straujumas neizpirktās dāvanas.

Savukārt Straujumas priekštecis Valdis Dombrovskis amatā pavadīja nepilnus piecus gadus, un šajā laikā saņēma 68 diplomātiskās dāvanas, no kurām par 604 eiro izpirka septiņas.

Bez Tabu zināms, ka valsts iestādes šobrīd ir neziņā, ko iesākt ar neizpirktajām dāvanām, to esot tik daudz, ka nav vietu to uzglabāšanai.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl