Kas ir Lietuvā, bet nav Latvijā? Bez Tabu speciālreportāža!

7 komentāri

Kamēr Latvijā izlietoto plastmasas pudeļu savākšanas punkti ir ideju un cerību līmenī, Lietuvā tādi jau ir ieviesti. Raidījums Bez Tabu devās uz Lietuvu, lai apskatītos dzīvē, kā tie darbojas!

“Pirms šķērsojam Latvijas-Lietuvas robežu, iegādājamies veselības dzērienu ar latviešu marķējumu. Netālu no Viļņas gan no jaunās depozītu sistēmas ieviešanas labumiem ne miņas – ceļa malās tukšo pudeļu un skārdeņu netrūkst,” stāsta Bez Tabu korespondente Baiba Runce.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu dodas uz kādu veikaliņu, lai pārbaudītu, vai tiešām izlietoto taru tur var nodot. Tur satiktais veikaliņa menedžeris stāsta, – pagaidām sistēma vēl atrodas pārejas periodā. Iespējams iegādāties pudeles ar īpašo depozīta zīmi, par tām piemaksājot 10 centus, kā arī veikalā vēl nopērkami vecie dzērienu iepakojumi. Klienti mēdz būt nepatīkami pārsteigti, pie kases uzzinot, ka izvēlējušies iezīmēto dzērienu. Sistēma ir tāda – dzēriens maksā par desmit centiem vairāk, taču šos centus var vēlāk atgūt, nododot tukšo pudeli speciālā punktā.

Foto

“Īpaši vecāki cilvēki, viņi ir pārsteigti – kāpēc, kāpēc man jāmaksā desmit centi, kas tā par sistēmu! Bet jaunākiem cilvēkiem nav problēmu, jo visi to zina. Vecākiem cilvēkiem nepatīk? Nepatīk, viņi nesaprot, kāpēc jāmaksā, tas viņiem ir grūtāk,” stāsta tur satiktais veikala menedžeris Ernests.

Tikmēr sētniece Kristīne par jauno sistēmu teic tikai atzinīgus vārdus. “Protams, ielas ir tīrākas, jo es te strādāju astoņus gadus, tagad pilsēta ir tīrāka nekā pirms tam, pirms tam bija vairāk atkritumu. Tagad cilvēki nodod pudeles,” saka Kristīne.

Video

TOP komentāri

 • 001v
  +2 +2 0

  001v

  Cik zinu, tad summa par iepakojumu ir iekļauta produkta cenā, tad kāpēc man būtu jāpiemaksā tos 10 centus kurus es pēc tam dabūju atpakaļ. kāda tam jēga. Piemaksājiet lai ir intrese nodot tās pudeles. man jau nav grūti, var jau arī par velti izmest ja vien būtu vairāk attiecīgo konteineru. Ja ne, tad palieliniet algas sētniekiem, lai stimuls labāk strādāt, jo, ja nebūtu viņu, mēs dzīvotu vienos sūdos.
 • Norvēģis
  +1 +1 0

  Norvēģis

  Norvēģijā šis princips arī sen jau darbojas. Aparāti ir izvietoti veikalos un ar saņemto čeku par nodotajām pudelēm var atkal iegādāties citas preces. Uz ielām pudeles nemētājas un visiem priecīgs prāts :)
 • 001v
  +1 +1 0

  001v

  neesmu pret vienkārši baigais čakars. tad pēc laika salūzīs, nestrādās un vēl visādas problēmas. kā jau Latvijā vienmēr kādas problēmas. :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl