Kas ir ģimene? Izrādās, cilvēki Rīgas ielās gana brīvi izprot šo jēdzienu!

1 komentārs
Kas ir ģimene? Izrādās, cilvēki Rīgas ielās gana brīvi izprot šo jēdzienu!
Kamaljith K V / Flickr

Raidījums Bez Tabu devās Rīgas ielās, lai jautātu tur sastaptajiem cilvēkiem – kas, viņuprāt, ir ģimene? Interesanti, ka cilvēku skatījums uz šīm lietām bija ļoti plašs, kamēr citi uzsvēra, ka tā ir vīrieša un sievietes savienība, daži pat atzina – arī viens cilvēks bez otrās pusītes var būt ģimene!

“Ģimene – tā ir divu cilvēku savienība ar kopīgiem mērķiem un kopīgu skatījumu nākotnē. Ģimene var būt arī bez bērniem,” uzskata kāda Rīgas ielās satikta sieviete.

Tikmēr kāds angļu valodā satikts puisis uzskata – ģimene ir “vīrietis un sieviete, taču laiki mainās, un jārespektē arī cilvēki, kuriem ir citi uzskati”.

“Ja ir divi bērni un divi pieaugušie – tad ir labi! Taču ģimene ir arī tad, ja bērniņu ir mazāk. Arī viens cilvēks, kurš ir pats par sevi, – tā arī ir ģimene!” saka kāda kundze gados!

Labklājības ministrijā pauž – šaurākā nozīmē ģimenes jēdziens skaidrots civillikumā. Proti, ģimene ir laulātie un to bērni, kamēr tie atrodas nedalītā saimniecībā – tātad zem viena jumta. Taču kopumā starptautiskā tiesu praksē ģimene ir diezgan plašs jēdziens. Latvijā dažādos juridiskos pantos ģimenes jēdziens tiek traktēts ļoti atšķirīgi.

Foto

Video!

1 komentārs