Kalngales iedzīvotāji lūdz pēc palīdzības. Šoferi uzspļauj likumam un neievēro maksimālo braukšanas ātrumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

39 komentāri

Cauri ciematam no Rīgas uz Carnikavu ved reģionālais autoceļš P1, pa kuru braucošie šoferīši ne vienu reizi vien likuši vietējiem iedzīvotājiem šausmās saķert galvu. Pārvietojamais fotoradars fiksējis automašīnu, kas atļauto ātrumu pārsniegusi pat par 59 kilometriem stundā.

Kristīne ar ģimeni Kalngalē dzīvo divarpus gadus. Arī viņas ģimenei par mata tiesu izdevās izbēgt no traģēdijas, kad kāds autovadītājs nolēma uz gājēju pārējas apdzīt citu transportlīdzekli. Tobrīd uz gājēju pārejas atradās viņas nepilngadīgais dēls, kuram palaimējās izvairīties no sadursmes.

Kristīne
NORŪPĒJUSIES PAR CEĻU SATIKSMES DROŠĪBU KALNGALĒ

 No rītiem un vakaros autovadītāji šeit nesas. Reti kurš ievēro maksimālo braukšanas ātrumu. Tepat ir gājēju pāreja, kurai šoferi ”skrien” pāri. Tumšajā dienas posmā tas ir bīstami.

Problēma esot, ka gājēju pāreja un autobusa pietura atrodas pārāk tuvu apdzīvotas vietas sākumam. Autovadītāji laikus nesamazina braukšanas ātrumu un gājēju pārejai pārdrāžas pilnā jaudā.

Valsts policijas sniegtā informācija liecina, ka pērn pārvietojamais fotoradars Kalngalē izvietots 17 reizes. Gada laikā noformēti 511 protokoli. Lielākais pārkāpējs Kalngalē traucies ar 109 kilometriem stundā, par ko viņam piemērots naudas 360 eiro apmērā.

Carnikavas pašvaldības policijas priekšnieks Imants Pastors stāsta, ka iedzīvotāju sūdzības par šo ceļa posmu pēdējā laikā nav saņemtas. Ceļš ir ”Latvijas Valsts ceļi” pārziņā, tādēļ pašvaldībai neesot tiesību uzstādīt ceļazīmes vai jebkādus ierobežojumus.

Anna Kononova
”LATVIJAS VALSTS CEĻI” PĀRSTĀVE

Šajā gadījumā pirms apdzīvotas vietas sākuma maksimālais braukšanās ātrums ir 90 kilometri stundā. Parasti šādās situācijās pirms ciemata uzliek zīmi, kas nosaka, ka maksimālais braukšanas ātrums ir 70 kilometri stundā. Tas ļautu autovadītājiem pakāpeniski samazināt braukšanas ātrumu.

”Latvijas Valsts ceļi” pārstāve mudina iedzīvotājus ar iesniegumiem vērsties savā pašvaldībā, lai tā tālāk risinātu jautājumu ar autoceļa apsaimniekotāju. Valsts uzņēmums neņems iniciatīvu savās rokās un ceļazīmi neuzstādīs, ja vien pašvaldība vai iedzīvotāji to nelūgs.

Foto