Kaimiņienei ir bažas, ka privātmājā Jūrmalā cietsirdīgi izturas pret suņiem

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

4 komentāri
Kaimiņienei ir bažas, ka privātmājā Jūrmalā cietsirdīgi izturas pret suņiem

Jūrmalas iedzīvotājai ir bažas par apstākļiem, kādos piemājas teritorijā kaimiņi tur suņus. Sieviete uzskata, ka tiek pārkāpti mājdzīvnieku labturības noteikumi, un nespēj palikt vienaldzīga, redzot, ka trīs suņi spiesti uzturēties mazos voljeros.

Jūrmalniece

Vēlējos ziņot par cietsirdīgu izturēšanos pret suņiem. Suņu īpašnieks tur savus suņus mazā voljerā, turklāt šis voljers sadalīts uz pusēm, un nu tajā jau mitina divus suņus. Tur pat īsti nebūtu vieta vienam. Šajā pašā teritorijā ir arī vēl viens voljers, kurā arī tur suni. Visi trīs tiek turēti būrī un ārā netiek laisti.

Sieviete norāda, ka teritorijā dzīvojot arī ceturtais suns, kuram gan esot ļauts staigāt brīvsolī pa visu teritoriju. Viņasprāt, jārada suņiem mājdzīvnieku cienīgāki apstākļi.

Notikuma vietā ierodas Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors Uldis Strazdiņš. Viņš jau ir iepazinies ar kaimiņienes rakstīto sūdzību. Inspektors pārbauda, kur un kādos apstākļos suņi tiek turēti. Divi mājdzīvnieki tiešām ir voljerā, kurš nodalīts ar starpsienu, tieši kā norādījusi savā iesniegumā vietējā iedzīvotāja. Arī trešais suns tiek turēts voljerā. Inspektors secina, ka visiem suņiem ir potēšanas pases, visiem ir derīga vakcinācija. Nekas nenorāda, ka viņi nav pabaroti vai trūkst dzeramā ūdens. Pat ja gribētu, lai voljeri ir lielāki, no likuma viedokļa šai gadījumā suņu īpašniekiem pārmest nevarot.

Noteikumos ir norādīts, ka vismaz vienreiz dienā dzīvnieku jāizved pastaigāties, ja tas tiek turēts voljerā, taču nekādi noteikumi nenorāda, cik lielam ir jābūt voljeram. Ja suns tiek turēts pie ķēdes, tad gan ir norādes, ka ķēdes garums nedrīkst būt mazāks par 5 metriem. Saimnieks apgalvo, ka suņi tiekot vesti pastaigā. Tie esot medību suņi.

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektors Uldis Strazdiņš bilst, ka sūdzības par mājdzīvnieku labturības noteikumu pārkāpumiem inspektori saņem bieži, visvairāk, ka tiek nepietiekami baroti, smilkst un rej un traucē apkārtējo mieru.

4 komentāri