Kā svētkus pavada Rīgā esošie ārzemnieki? Skaties reportāžu!

Pievienot komentāru
Kā svētkus pavada Rīgā esošie ārzemnieki? Skaties reportāžu!
Foto: LETA

Ziemassvētku vakars klāt. Tas ir laiks, ko pavadīt kopā ar saviem mīļajiem. Taču pa dienu cilvēki vēl steidza iepirkties… Produktu topa virsotnē, tradicionāli: piparkūkas un mandarīni. Liela rosība valdīja arī Rīgas vecpilsētā. Daudzi ārzemnieki izvēlējušies Ziemassvētkus sagaidīt Rīgā.

Rīta pusē Centrāltirgū bija daudz pircēju un dienas laikā viņu skaits pieauga. Daudz darba bija svētku eglīšu pārdevējiem. Vienā rokā egle, otrā – iepirkumu maisiņi – pilni ar dažādiem gardumiem. Šogad lielā cieņā ir mandarīni. Tāpat daudzi uzsvēra, ka galdā liks pupas, zirņus, pīrāgus un piparkūkas.

Bez sniega, tomēr ar Ziemassvētku noskaņu – gada klusākie un gaišākie svētki sasnieguši pārņēmuši visu Latviju. Rīgu kā vietu, kur svinēt Ziemassvētkus ir izvēlējušies daudzi ārzemnieki.

Ārzemnieki Ziemassvētku vakaru pavadīs pastaigājoties, apmeklējot kādu brīvdabas pasākumu. Svētku mielastu viņi baudīs viesnīcā vai kādā restorānā. Rīgas tūrisma attīstības birojā informēja, ka šogad tūristu skaits ir palielinājies apmēram par 8 līdz 10 procentiem.

Ģeopolitiskās situācijas iespaidā sarucis viesu skaits no Krievijas, toties krievu iztrūkumu ar uzviju aizpildot ciemiņi no Vācijas, Lielbritānijas, Skandināvijas, Beļģijas.

Video