Kā rīkoties, ja ir sasists termometrs un izlīst bīstamais dzīvsudrabs?

2 komentāri

Vispārēja organisma saindēšanās, nelaba dūša, krišanās svarā, centrālās nervu sistēmas un nieru bojājumi – šādas var būt sekas, ja ilgstoši elpo dzīvsudraba izgarojumus, piemēram, pēc tam, kad saplīsis dzīvsudraba termometrs. Mūsu skatītāja vēlējusies nodot utilizācijai bojātu termometru, taču izrādās, – tas nemaz nav tik vienkārši, kā tam vajadzētu būt!

“Gribu izdarīt visu pēc iespējas labāk, bet secinu, ka mūsu nodokļu maksātāju nauda ir izmesta, bet medicīnas korporācijas, kas pelna miljonus, nevar nodrošināt drošu termometru nodošanu,” tā raksta kāda sarūgtināta iedzīvotāja. Viņa internetā atradusi informāciju, ka visus vecos termometrus pieņem aptiekās.

Dzīvsudrabu saturošus termometrus klasificē kā bīstamos atkritumus. Interneta vietnē atkritumi.lv skaidri un gaiši pausts – tos iespējams nogādāt visu lielāko aptieku tīklu filiālēs, bez izņēmuma.

“Pirms es nesu burciņu ar termometru, uzrakstīju e-pastu Benu aptiekai. Viņi teica, ka nepieņem dzīvsudraba termometrus,” raksta sieviete, piebilstot, ka “ērtāk man būtu izmest, bet sirdsapziņa neļauj”.

Ja ar bīstamu atkritumu ir tik liela ķēpa, lai to nodotu, tas veicina neapzinīgu pilsonisko rīcību.

Bez Tabu dodas apmeklēt vairākas aptiekas, lai pārbaudītu, vai tiešām nav iespējams tur nodot dzīvsudraba termometrus. “Ja nav sasists, tad jā, pieņemam. Bet, ja ir sasists, tad nē. Tāpēc, ka mums nav, kur tos glabāt,” šādi informē aptiekā.

Foto

Tikmēr interneta vietnē, kur vēsta par atkritumu nodošanas un šķirošana iespējām, nekas par izņēmumiem nav pausts.

Taisnības labad jāsaka, ka dažās aptiekās arī sasistus termometrus tomēr pieņem.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā gan skaidro, ka maldinošā mājaslapa nav ministrijas paspārnē, tāpēc atsakās sniegt jebkādus komentārus.

Ko darīt, ja reiz termometrs sasists mājās?

No istabas jāizved bērni un dzīvnieki, uzvelciet resperatoru un gumijas cimdus, kuru pēcāk jāizmet. Neizmantojiet slotu vai putekļusūcēju, bet gan rūpīgi savāciet dzīvsudraba bumbiņas ar līpošu materiālu, šprici vai klizmas baloniņu, nomazgājiet spraugas, grīdu un sienas ar permanganāta šķidrumu, vēlams nedēļu vēdināt telpas. Visu ievietojiet burkā ar aukstu ūdeni un dodieties uz nodošanas punktiem.

Video

TOP komentāri

 • Kriss
  0 0 0

  Kriss

  Nu labi a es sasitu bet sudraba bumbinas neredzeju,savacu stiklus ar puteklusuceju un izmetu miskaste ,vakara iznesu miskasti iztiriju puteklu suceju,ko tagad????
 • @Bigelbogels
  0 0 0

  @Bigelbogels

  Kad biju jauns, sagrauzu termometram spīdīgo galu, izspļāvu visu saturu uz grīdas, ar to paspēlējos (starp citu, interesanti tās dzīvsudraba bumbiņas muka no maniem pirkstiem) un, lai slēptu pēdas, visu iesūcu putekļusūcējā. Vēljoprojām, kā redzat, esmu dzīvs un ar mani viss ir kārtībā :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl