Kā ar “pautiņsargiem” hokejisti un baletdejotāji no traumām pasargā savu vārīgāko vietu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Kā ar “pautiņsargiem” hokejisti un baletdejotāji no traumām pasargā savu vārīgāko vietu

Lieldienās olas tiek sistas un dauzītas uz nebēdu un īpaši netiek saudzētas, taču ikdienā rūpējamies, lai olas nesaplīst. Tās jāsaudzē arī atsevišķos sporta veidos, piemēram, hokejā un arī baleta mākslā, ne tikai Lieldienās vien.

Raidījums  “Bez Tabu” 20 gadu jubilejas ietvaros sagatavojis stāstu par “olu sargiem”, kas pirmo reizi tika rādīts pirms 17 gadiem. Tolaik ekskursijā pa Latvijas hokeja izlases ģērbtuvi izvadāja hokejists Rodrigo Laviņš, iepazīstinādams ar Latvijas spēcīgāko hokejistu formas tērpu sastāvdaļu – spenzūrām. Tieši tāpat kā mainās visa sporta ekipējuma mode, arvien uzlabotākas un daudzveidīgākas kļūst spenzūras jeb, kā paši hokejisti tās dēvē, “pautu sargi”.

Hokeja piederumu veikalā skaidro, ka, lai arī tieši šī formas daļa ir tā, kura var kalpot vairākas sezonas, ir sportisti, kuri ļoti seko spenzūru modei.

Spenzūra ļoti svarīga ir arī baleta mākslā. Baleta pedagogs Aleksandrs Kolbins stāsta, ka uz skatuves šis apģērba gabals vairāk paredzēts labam izskatam, nevis drošībai.

Vai balerīnas ar savu kurpīšu cietajiem purngaliem netīšām neiespers savam partnerim vārīgajā vietā, tas ir uz pašu mākslinieču sirdsapziņas.