Juriste Ieva Brante kļuva par liecinieci, kā divi lielāki puikas parkā ņirgājušies par mazākajiem

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

2 komentāri
Juriste Ieva Brante kļuva par liecinieci, kā divi lielāki puikas parkā ņirgājušies par mazākajiem

Pastaigājoties ar suni Kobes parkā Āgenskalnā, juriste Ieva Brante kļuva par liecinieci, kā divi lielāki puikas parkā ņirgājās par mazākajiem. Mētāja viņu mantas, grūstījās.

Divi  lielākie puikas, aptuveni  divpadsmit gadus veci, mazākajiem norāvuši un aizmetuši cepures, izvandījuši somu, izmētājuši darba lapas, grūstījušies.

Saprotot, ka tā nav rotaļā vai spēle, bet abi lielākie puikas nopietni ņirgājas par pāris gadiem jaunākajiem, Ieva  devusies vardarbību pārtraukt. Draudējusi izsaukt policiju.Viens no pāridarītājiem uzreiz aizbēdzis, otrs Ievai aizrādījis, ka viņai neesot tiesību viņus aizturēt.

Policijas pārstāve akcentē, ka mums ir jāiesaistās, ja esam bērnu vardarbības liecinieki, un jāaizrāda varmākām. Ja  konflikts nopietns, tiek bojāta manta, jāziņo policijai. Tas jādara arī tad, ja aculiecinieks nevar izlemt, kā rīkoties. Varmākas, visticamāk, gan nestāvēs un negaidīs, kad ieradīsies kārtībsargi, tāpēc jāpalūdz, lai cietušais vai cietušie paliek kopā ar aculiecinieku un sagaida policiju.

Ieva uzskata, ka tā ir vecāku atbildība – audzināt bērnu tā, lai nav vēlmes darīt otram pāri, un arī jāmāca bērnam sevi pasargāt un nekautrēties lūgt palīdzību. Juriste ir pārsteigta, ka parkā neviens cits neiesaistījās, lai pārtrauktu vardarbīgo rīcību.

Ieva ar notikušo dalījās arī “Facebook” Āgenskalna domubiedru grupā.”Mīļie vecāki, lūdzu iemāciet saviem bērniem nebaidīties saukt palīgā,” tā iesāka ierakstu “Facebook”. Atsaucās arī sieviete, kura norādīja, ka viens no cietušajiem puikām bijis viņas dēls. Viņš arī mājās izstāstījis notikušo. Ieva ir priecīga, ka puika nav nobijies un noklusējis nepatīkamo starpgadījumu.

2 komentāri