Jelgavā cilvēkus mulsina “ātrās palīdzības” transportam līdzīgi nokrāsots auto

3 komentāri
Jelgavā cilvēkus mulsina “ātrās palīdzības” transportam līdzīgi nokrāsots auto

Jelgavas pusē pārvietojas dīvaina automašīna – pēc skata gluži kā “ātrā palīdzība”, taču patiesībā nav mediķu operatīvais transports. Auto nokrāsots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) spēkratiem raksturīgajās krāsās un aplīmēts ar “ātrajai palīdzībai” līdzīgiem simboliem, tam ir arī bākugunis.

Sākotnēji auto tika reģistrēts kā baltas krāsas, pēc tam – agregātnumuru salīdzināšanā tika uzrādīts dzeltenas krāsas transportlīdzeklis. Tajā pašā dienā tas izgājis tehnisko apskati, bet jau pavisam drīz tika aplīmēts ar operatīvajam transportam līdzīgām līnijām un simboliem, skaidro Ilze Bukše, “ātrās palīdzības” pārstāve. Līdz ar to noskaidrots – spēkrats “ātrās palīdzības” transportam līdzīgu krāsojumu ieguvis jau pēc tehniskās apskates.

Pēc likuma šādas automašīnas nav uzskatāmas par operatīvo transportu, situāciju skaidro CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Foto

Bez Tabu izdodas sazināties ar auto īpašniekiem!

Interesantā paskata auto īpašnieki saka, – viņi nodarbojas ar sanitārā transporta dienesta pakalpojumiem – pārvadā cilvēkus ar kustību traucējumiem no slimnīcām uz pansionātiem un līdzīgi.

“Mēs nopirkām lietotu “ātrās palīdzības” auto, jo iekšā šī automašīna ir aprīkota ar attiecīgo aprīkojumu,” saka īpašnieki. Viņi arī nedomā, ka šādi maldina sabiedrību, jo auto neizmanto savām vajadzībām, bet gan cilvēku ar kustību traucējumiem pārvadāšanā.

Viņi arī saka – pašus nemulsina, ka viņu auto līdzinās “ātrās palīdzības” transportam, tikmēr NMPD pārstāvji ir pārliecināti – tā tomēr ir sabiedrības maldināšana.

Skaties video un uzzini vairāk!

3 komentāri