Jaunās smēķēšanas ierīces. Alternatīva klasiskajām vai tā pati inde citā kulītē?

Lielā Piektdiena ir lielā gavēņa kulminācija, kad daudzi cīnās ar savām atkarībām un netikumiem. Pat gavē. Cigaretes, pīpes, šņaucamā tabaka, cigāri, bezdūmu cigaretes, tas viss varot izraisīt atkarību un ne viens vien vēlas atmest arī šo netikumu.

Atpakaļ uz rakstu

20 komentāri

 • Dagmāra

  Dagmāra

  Cigaretes vispār ir jāaizliedz un jākriminalizē, kāpēc citi var bojāt manu un manu bērnu veselību, uz ielas nav iespējams pasargāties no cigaretēm un to dūmiem
  • Ome

   Ome

   Ĺauni cilvèki vispàr bùtu jaaizliedz un
   jàkriminalizè.Kàpèc ĺauni cilvèki var bojàt manu un mana bèrnu veselìbu,uz ielas nav iespèjams pasargàties ,jo uzreiz jau nevar noteikt kurß tevi nolamàs,apzags ,izvaros vai nositìs!!!
 • Zane

  Zane

  Es mēģinu atmest pīpēšanu jau vairākus gadus. Izmēģināju elektroniskās, nepalīdz. Ir vēl trakāk. Varbūt kādam vieglāk atmest, kad pāriet uz elektroniskajām, man nē. Atkal esmu pie klasiskajām. Piekrītu tiem, kas saka, ka visas ir atkarîbu izraisošas. Jautājums, kā atmest? Tur gan neviens nespēj dot padomu. Kurš var?
  • Dāvis

   Dāvis

   Neviens tev karoti mutē neieliks. Tas ir smags darbs, smaga cīņa ar kuru tikt galā var tikai un vienīgi pats. Tas ir MILZU raksturs, ja tev viņa nav - nu tad atvaino, nestāsti, ka “centies atmest”!
  • >:-)

   >:-)

   Kādas trīs reizes, noklausijos A. Karra grāmatu "vieglais ceļš atmest smēķēšanu".Baidijos atmest, baigi jāmokās utt... Bet nekā, vienā nelabā dienā, izrādijās ka, 21 : 50 , man atlikusi tikai viena cigarete! Par spīti visam, negāju vis uz veikalu . Vergs, vai esmu ? Viss. Vienīgais , nebija ko darīt, tajā laikā, kad parasti smēķēju un viss. Nekādu mocību, nekādas smēķēt gribēšanas, pat iedzērušam. Rezultātā, tagad, jau vairākus gadus, ne valsts ne, barigas vairs nedabū no manis : 2 X 3,30€ X 365 = 2409 € !
 • ***

  ***

  Šī demagoģija patiesi nogurdina! LV 1/4 pieaugušo pīpē. Daliņa varbūt vēlas atmest. Vai viņiem ir kur vērsties pēc atbalsta? Nē! Daļa netaisās vai pat nespēj atmest. Vai viņiem ir iespēja saņemt info bez moralizēšanas? Nē! Tā vietā, lai strādātu ar šo problēmu pēc būtības, tiek stumta ideoloģija, jo tā ir vieglāk! E-cigaretes un iQos nedeg. Secīgi - nesatur visus tos tūkstošus indes, kas rodas cigaretēs. Tagad padomāsim loģiski, kas labāk - pīpmamanis ar cīgu zobos vai kādu no jaunajām tehnoloģijām? Trakākais, ka tā ideoloģija “nestrādā” uz pīpmaņiem un nepasargā arī mani un manus bērnus no cigarešu dūmiem uz ielas. Tad kam to vajag? Pašiem demagogiem, lai izskatītos pareizi televīzijā. Un žurnāliste, kam vajadzētu informācijā šķirot graudus no pelavām, tērē ēteru tukšām skaņām. Attopieties!
 • Nora

  Nora

  Ticiet vai nē, bet es un mana meita atbrīvojāmies no smēķēšanas atkarības tieši pateicoties šādām ierīcēm! 4 mēnešu laikā, samazinot nikotīnu līdz 0 šajā ierīcē. Piebildīšu, ka mans smēķētāja stāžs bija 30 gadi! Tā kā nesakat, ka tas ir mīts!
 • Kainšvainlībtdihs

  Kainšvainlībtdihs

  Man ir sapnis, sagaidīt to dienu, kad žurnālists pirms ko raksta, ir izpētījis tēmu, un ir zinošs. Man ir sapnis, sagaidīt to dienu, kad ārsts balstās uz pierādītiem pētījumiem, nevis uz kaut kādiem aizspriedumiem, tā lika pateikt, samaksāja lai tā pasaka, utt. Man ir sapnis, sagaidīt to dienu, kad lieta kas kaut nedaudz cilvēcei palīdz, netiek apkarota, apmelota, tiakai tāpēc, ka kādam var samazināties peļņa.
 • Gudrītis
 • Janis

  Janis

  Nesaprotu kaa latvijaa shaadi tumsonji var buut. Runaajot par elektroniskajaam cigareteem. Itaalji, Griekji, Lielbritaanijas zinaatnieki veikushi peetiijumus jau vairaak peedeejos 7 gadus, kurus visus ir iespeejams atrast un izlasiit, gam par vielu kjiimisko sastaavu izmainjaam gan par to kaitiigumu. Nikotiins buudama atkariibas izraisosha viela ir tanii pashaa klasifikaacijas grupaa kaa kofeiins, lielaakaa dalja kompaanijas izmanto nikotiinu kas ieguuts dabiigaa veidaa no tomaatiem un tiek klasificeets kaa "Medical Grade". Diivaini ka Latvijaa saka ka ir kaitiigi, lai gan visur sen pieraadiits ka ir 97% droshaak kaa smeekjeeshana, 100% nepastaavosha pasiivaa smeekjeeshana. Neizdalaas tuukstoshiem citu kaitiigu kjiimisko vielu, bet luuk Latvijas aarsti veel saka ka nevajag taa dariit.

  Ja aarsti tik ljoti negrib lai cilveeki izmanto visas shiis alternatiivas, tad lai izsniedz bezmaksas medikamentus lai paliidzeetu atmest, nevis kaash naudu. Lielbritaanijaa izslaveetaas Champex tabletes tika izraxtiitas bez maxas, bet tagad aarsti iesaka izmantot elekroniskaas cigaretes smeekjeeshanas atmeshanai, jo ir viseffektiivaakaa atmeshanas metode.

  Mostaas latvieshi un veicat starptautisku izpeeti, netikai klausaties ko latvijas aarsti iesaka lai tik vareetu peectam naudu kaast.
 • Amanda

  Amanda

  Pētījumus, kas reklamē, ka elektroniskās (karsējamās cigartes, gan tvaicejamās) ir mažak kaitīgas kā klasiskās, veic pēc cigarešu ražotāja iniciatīvas. Tie nav neatkarīgi pētījumi. Neatkarīgo institūciju veiktie pētījumi apgāž gan britu, gan amerīkāņu "pētījumus", kuri veikti pēc elktronisko cigarešu ražotaja pasūtījuma.Ticamība ir vien neatkarīgo ekspertu veiktajiem pētījumiem Tie viennozīmīgi norāda uz kaitējumu veselībai), nevis ticēt tiem, kas ieinteresēti piesaistīt pēc iespējas vairāk smēķētāju, maldinot par mazāku kaitīgumu .Līdz ar šādiem nopirktajiem "pētījumiem" vairo ražotājiem peļņu.. Patiesībā būtu jāsauc "SOS. Situācija ar (īpaši jauniešu) aizraušanos ar nikotīnu ir katasrofāla.
  • Kainšvainlībtdihs

   Kainšvainlībtdihs

   Nerunājot par iqos, ir tieši pretēji, ja kaut kur parādās informācija ka elektroniskās cigaretes ir ļoti kaitīgas, vai nu vispār iztrūkst saites uz pētījuma, vai pētījums ir apšaubāms, jo neviens cilvēks ar tādiem parametriem, un tādos apstākļos, kā veikts eksperiments, vispār nevar tādu tvaiku ieelpot. Tur pretim informācija, par mazāku kaitējumu, ir ar lielu ticamības momentu. Un elektroniskās cigaretes ir skabarga pakaļā tabakas izstrādājumu ražotājiem, farmācijas gigantiem, valdībai, un tiem kas it kā cīnās pret smēķēšanu, jo no tā gūst lielu peļņu, ko elektroniskās viņiem atņem. un elektronisko cigarešu tirgus daļai vispār vairāk interesē pārvilkt smēķētāju uz mazāk kaitīgu veidu, ja ne pat atmest, nevis piesaistīt jaunus.
 • Rūdis

  Rūdis

  Raksta autors nav neko pat meklējis un raksts ir smagi apstrīdāms. Briti pēc vairāku gadu pētijuma atzinuši, ka elektroniskās cigaretes ir vismaz 95% mazāk kaitīgas salīdzinājumā ar parastajām cigaretēm (nejauciet ar IQOS). Pat reklamē to uz cigarešu iepakojumiem. Amerikāņi pierādija tieši pretējo, nekā rakstā - jaunieši, kuri pamēģina elektroniskās cigaretes, nemēģina pēc tam parastās cigaretes un tur saistības nav. Arī sastāva pētījums - jā, satur metālus sastāvā, bet to daudzums ir pieļaujamās robežās un par to nav jāsatraucas. Visi min nikotīnu kā atkarību izraisošu vielu, kam es, protams, piekrītu, bet lūdzu palasiet pētījumus ko nikotīns var nodarīt organismam. Ne plaušas, ne sirdi, ne arī vēzi izsauc. Raksta autors nākamreiz lai izglītojas pirms nepatiesas informācijas publicēšanas un pamēģina iegūt informāciju pirms kaut ko publicēt. Neviens nesaka ka nekaitīgs, bet vienā maisā liekams ar ne tuvu nav.
 • MrM

  MrM

  Ne visi pāriet uz e cigaretēm ar domu atmest, un noteikti ne ar domu, ka tas būs 100% veselīgi. Šie produkti dod alternatīvu izvēli. Pats pārējot uz IQOS, varu droši teikt, nav vairs tabakas smaržas, nav pelnu, un pēc gadiem pīpējot, liekas, ka visam ēdienam ir parādījusies garša. Pats no sākuma ļoti kritizēju šo produktu, bet tagad pēc kāda laika, mēğinot iepīpēt parastu cigareti, slikti paliek. Visa mute liekas kā pelntrauks. Izveidot rakstu, ka produkts ir domāts atmešanai ir pilnīgi aplami, neviens pīpētājs ieraugot ko tādu nepadomās - " oo, veselīgs veids kā pīpēt". Atkarība ir un paliek atkarība, un kuri gribēs savu devu, to ar dabūs, runa ir par to, ka varbūt var pabarot savu atkarību drusku ērtākā un varbūt pat minimāli nekaitīgākā veidā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!