Ja būsi Ēģiptē, noteikti izmēģini šo!

1 komentārs
Ja būsi Ēģiptē, noteikti izmēģini šo!
Foto: Ekrānuzņēmums

Katram, kurš kādreiz bijis Ēģiptē, noteikti ir savs stāsts par taksometriem. Ēģipte ir unikāla ar to, ka taksometru pakalpojumi tur ir lētāki nekā sabiedriskais transports.

Kad esi nokaulējis cenu, sākas piedzīvojumi! Taksometra durvis jāpietur ar roku, spidometrs sen noplīsis, un, visbeidzot, šoferis nav sapratis tavu angļu valodu un brauc pretējā virzienā.. Tagad visus šos piedzīvojumus varēs papildināt jauni stāsti, jo Ēģiptē ieviesti Nīlas taksometri!

Nīlas taksometri Kairā ieviesti ar mērķi samazināt ceļā pavadīto laiku no punkta A uz punktu B un izvairīties no pilsētas centra sastrēgumiem. Šie taksometri patiesībā ir motorlaivas. Regulāros pārvadājumus šobrīd veic sešas ātrumlaivas, bet drīzumā tām pievienošoties vēl četras.

Foto

Motorlaivu izsaukšanas sistēma līdzīga sauszemes taksometru piedāvātajai. Zvani uz centrāli un nosauc sev tuvāko piestātni, kur laivai piebraukt.

Paši ēģiptieši par jauno pakalpojumu ir sajūsmā, jo ierasto 40 minūšu vietā tagad uz darbu var tikt 12 minūtēs. Turklāt lētāk nekā ar sabiedrisko transportu.

Taču romantiķiem pats lielākais šā pakalpojuma ieguvums, iespējams, šķitīs gleznainā ainava un iespēja apskatīt pilsētu no citas puses, nekā ierasts.

Ja esat Kairā, noteikti izmēģiniet!