1 komentārs

Infektologi brīdina, – ērces ir izgājušas medībās! To monitoringa vietās Rīgas apkaimē un Latgalē ērču aktivitāte pieaugusi aptuveni divas reizes salīdzinājumā ar iepriekšējo pavasari.

Drošākais līdzeklis pret ērču encefalītu ir vakcinācija. Protams, var arī neiet mežā, bet tikpat labi ērce var piesūkties, arī staigājoties pa Mežaparku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Speciālisti stāsta, ka cilvēku interese par vakcināciju tiešām pieaugot, un tas, protams, ir labi. Bet – vai mēs esam gana informēti par visām mūsu iespējām?Vakcinācija pret ērču encefalītu ir maksas, Infektoloģijas centrā pieaugušajiem 32 eiro, bērniem 30. Liels bijis kādas māmiņas pārsteigums, uzzinot, ka bērni līdz divu gadu vecumam var saņemt 50% atlaidi.

Foto

Ģimenes ārsts Andris Baumanis skaidro, ka ģimenes ārsta pienākums ir informēt vecākus par iespēju iegādāties vakcīnu pret ērču encefalītu aptiekā, ja ģimenes ārsts ir uzrakstījis atlaižu recepti. Šāda atlaide gan pienākas ļoti šaurai iedzīvotāju kategorijai – bērniem līdz divu gadu vecumam.

Jāatgādina, ka valsts apmaksāta vakcinācija pret ērču encefalītu tiek nodrošināta bērniem, kuru deklarētā dzīvesvieta ir kādā no 30 Latvijas novadiem, kur reģistrēta visaugstākā saslimšana. Ērču encefalīta endēmiskie rajoni katru gadu mainās.

Tas gan nenozīmē, ka apdraudēti ir tikai endēmiskajos apgabalos dzīvojošie, tāpēc vakcinācija būtu ieteicama ikvienam cilvēkiem.

Internetā atrodama reklāma kādam testam, ar tā palīdzību mājas apstākļos varot noteikt ērces pārnēsāto Laima slimības baktēriju. Produkta aprakstā tas tiek salīdzināts ar grūtniecības testu, tikai ērču tests uzrādot, – rezultāts ar laima baktēriju ir pozitīvs vai negatīvs.

Video

TOP komentāri

  • Nu un
    0 0 0

    Nu un

    Liels bijis kādas māmiņas pārsteigums, uzzinot, ka bērni līdz divu gadu vecumam var saņemt 50% atlaidi.
    Nevajag gaidīt, kad kāds visu ielies ar karoti mutē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl