2 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti ir klāt brīdī, kad ”Latvijas Mediju” telpās sanāk ”Latvijas lepnuma” žūrija un vairākas stundas garās diskusijās lemj, kuri būs balvas laureāti desmit nominācijās.

Jau kopš 2004. gada ik gadu Ziemassvētku laikā TV3 tiek pārraidīta godināšanas ceremonija ”Latvijas lepnums”, kurā tiek piešķirtas balvas cilvēkiem, par kuriem rakstījuši pieteikumus radi, draugi, paziņas, ka viņi pelnījuši Latvijas Lepnuma titulu, jo gadiem ilgi kādam palīdzējuši, devuši cerību vai piepildījuši klusu sapni.

Pieteikumu ir daudz, bet balvas ik gadu vien desmit. Vēl pirms sēdes žūrijas pārstāvji jau bija izlasījuši visus 150 pieteikumus un izvēlējušies savus kandidātus, kuri būtu balvas cienīgi. Gala lēmumu par laureātiem žūrija pieņem pēc diskusijām un vairākkārtējas balsošanas.

Šogad žūrijā ir izdevniecības ”Latvijas Mediji” direktore Evija Veide, rakstniece Jana Egle, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa, biedrības ”Cerību spārni” valdes priekšsēdētāja, pagājušā gada ”Latvijas lepnuma” balvas laureāte Eva Viļķina, basketbolists Kristaps Janičenoks, čellists, grupas ”DaGamba” mūziķis Valters Pūce, Rīgas brīvostas pārvaldnieks Ansis Zeltiņš, kā arī aktrise un runas pedagoģe Zane Daudziņa.

Žūrijas priekšsēdētāja ir ”All Media Latvia” valdes locekle Baiba Beatrise Sleže.

Nominācijas katru gadu nedaudz mainās atkarībā no pieteikumu satura. Pagājušajā gadā laureāti saņēma balvas nominācijās ”Caur ērkšķiem uz zvaigznēm”, ”Iedvesmotājs”, ”Skolotājs”, ”Labie darbi”, ”Drosme un pašaizliedzība”, ”Jauniešu iniciatīva”, ”Dižģimene”, ”Glābējs”, ”Sirdsdarbs” un ”Novadnieks”.

Citus gadus bijušas arī nominācijas ”Cilvēks cilvēkam”, ”Atbalsts līdzcilvēkiem”, ”Pagasta lepnums”, ”Pašaizliedzība”, ”Audzinātājs”, ”Darbs taisnīguma vārdā”, ”Kaimiņš”, ”Jauniešu iedvesmotājs” un ”Drosmīgs bērns”.

“Latvijas Lepnuma” laureāti izraudzīti. Kuri tie būs, mēs visi uzzināsim 26. decembra vakarā, kad TV3 demonstrēs apbalvošanas svinīgo ceremoniju.

Par projektu

”Latvijas Lepnums” ir 2004. gadā aizsākts kanāla ”TV3” (SIA All Media Latvia) sociālās atbildības projekts, kas jau vairāk nekā 16 gadu garumā ”Latvijas Lepnuma” godināšanas ceremonijā apbalvo līdzcilvēkus, kuri ar pašaizliedzīgu, nesavtīgu rīcību un iedvesmojošu darbu ir padarījuši Latviju labāku, veicinot pozitīvas pārmaiņas, vairojot iejūtību, iekļaušanu, uzlabojot cilvēku savstarpējās attiecības un sabiedrības domu.