Komentāri

Viss ir labs, kas labi beidzas. Tā var teikt par daudzām situācijām, bet ne par nebūšanām Rīgā, Mēness ielā, par kurām TV3 raidījums Bez Tabu stāstīja pērnajā gadā. Nostāšanās uz kara takas, starp īrniekiem un mājas īpašniekiem uzņem apgriezienus.

Mēness ielā 15/17 viss sākas ar elektrības atslēgšanu teju visai mājai, izņemot pāris dzīvokļus, kas noveda pie tā, ka tajās mājvietās, kur ierīkota gāzes apkure, katlus darbināt nevar.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Konflikts, starp īrniekiem un tās īpašnieku pārstāvi ir tāds, ka te dzīvojošie uzskata, ka viņiem spēkā ir Padomju laiku līgums, kas ļauj te dzīvot. Mājas īpašnieki savukārt grib īres maksu. Īrnieki tam nepiekrīt.

Saimnieku pārstāvis ārdurvīm ierīkojis elektronisko ieejas atslēgu, bet čipus, ar kuriem durvis atvērt un kodus pasaka vien dažiem.

Abas karojošās puses tā arī turpina bārstīties ar apvainojumiem, apsūdzībām, līdz pie dzīvokļu durvīm tiek piemetinātas dzelzs cilpas, caur kurām, iespējams, paredzēts izvērt priekškaramo atslēgu.

Rīgas pilsētas īres valdē konflikts jau labi zināms. Mēģinājumi samierināt uz kara takas nostājušos ir teju bez rezultāta.

Ziņa par te notiekošo nonākusi arī Saeimas namā strādājošo ausīs. Pašas parlamenta spīkeres juridiskā padomniece te bijusi, uzklausījusi īrnieku stāstu. Viņas verdikts ir balstīts uz to, kā jābūt pēc likuma.

Jebkurā gadījumā, kad pastāv strīds par īres līguma spēkā esamību, īrnieku no dzīvojamās platības var izlikt tikai un vienīgi tiesas ceļā. Neviens, izņemot tiesu, nevar izvērtēt īres līguma spēkā esamību, tai skaitā Īres valde. Piekaramo atslēgu pielikšana pie durvīm, īrnieku mantu izlikšana, ir patvarība likuma izpratnē, par ko ir paredzēts kriminālsods.

Tātad, lai kā nebūtu, gala lēmumu var pieņemt tikai tiesa. Tiek norunāts, ka īres valde intensīvāk uzņemsies vidutāja lomu un turpinās mēģinājumu samierināt karojošās puses.

Video

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl