Zinātnieka Vjačeslava Kaščejeva iztēli ietekmējusi bērnībā skatītā filma “Neredzamais cilvēks”

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Zinātnieka Vjačeslava Kaščejeva iztēli ietekmējusi bērnībā skatītā filma “Neredzamais cilvēks”

Zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs bērnības sapni braukt ar divriteni realizējis tikai pagājušajā gadā un šo jauniegūto prasmi ar prieku demonstrē “Bez Tabu”. Smaidot bilst, ka arī pēc 40 gadu vecuma ir iespējams piepildīt sapņus.

Pašlaik turpinās labdarības akcija ”Labestības diena”, kuras laikā palīdzēs piepildīt sapni 48 bērniem ar dažādām veselības problēmām. Kampaņu atbalsta sabiedrībā pazīstami cilvēki, dažādu jomu profesionāļi, tostarp fiziķis, Latvijas Universitātes profesors, Latvijas Zinātņu Akadēmijas korespondētājloceklis Vjačeslavs Kaščejevs. Par sasniegumiem kvantu nanoelektronikā saņēmis prestižo Pasaules Ekonomikas foruma balvu.

Jau bērnībā Vjačeslavam patika iedomāties situācijas, kā būtu, ja tā būtu īstenība? Iztēli veicinājusi gandrīz 60 gadus sena grāmata par kosmosu. Izsapņojis, ka būs gan celtnieks, gan arhitekts, gan matemātiķis, gan programmētājs, bet vidusskolā sapratis, ka savu dzīvi grib saistīt ar fiziku. Izvēli ietekmējusi arī puikas gados redzētā filma “Neredzamais cilvēks”. To noskatoties, nelikusi mieru doma, vai ir kāda metode vai kāda viela, kuru iedzerot cilvēks kļūst neredzams? Vjačeslavs izklāsta bērnībā piedzīvotos notikumus, kas ietekmējuši viņa dzīvi un virzījuši zinātnes jomā.

Uzzinot, ka 8 gadus vecais Roberts, kuram ir cukura diabēts, arī ir zinātkārs puika un grib veikt dažādus izgudrojumus, piekritis viņu atbalstīt “Labestības dienas” akcijā, lai zēna sapnis kļūt par izgudrotāju, piepildītos.

Zinātnieka pārliecība, ka labdarība ir mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa, un, ja ir iespēja palīdzēt kādam bērnam piepildīt sapni, tas ir jādara!