“Zēns ar cirvi, abas lauztas rokas un trošu ceļš,” gada bilance Centra sporta kvartāla rotaļu laukumā

Komentāri

“Vai kāds vispār uzrauga to, kas notiek jaunajā Centra sporta kvartāla rotaļu laukumā, vai šīs iekārtas ir drošas? Kas būs, ja notiks nelaime? Vai ir nodrošināta videonovērošana?” Jautājumi, kurus saņēma raidījums “Bez Tabu” neilgi pēc Centra sporta kvartāla rotaļu laukuma atvēršanas. Vecāki norādīja uz vairākām atrakcijām, kas, viņuprāt, bija nedrošas. Toreiz Rīgas domes pārstāvis solīja norīkot vairākus laukuma uzraugus un pieaicināt pašvaldības policijas darbiniekus, pagājis gads, un raidījums “Bez Tabu” devās to pārbaudīt.

Centra sporta kvartāla rotaļu laukumā visas dienas garumā bērnus pieskata astoņi uzraugi, četri rīta stundās, četri – pēcpusdienā. Teritorijā arī sastopami vairāki dežuranti, kuri vēro videokameru fiksēto un nepieciešamības gadījumā apmeklētāju uzrunāšanai izmanto skaļruņus.

Būtiskas pārmaiņas piedzīvojusi trošu ceļa atrakcija, pie tās uzstādītas brīdinājuma zīmes, un ar dzeltenu norobežots laukums, kur apkārtējiem kustība aizliegta. Tas gan nenozīmē, ka bērni to ņem vērā, taču viss nepieciešamais esot izdarīts, tā pēc pārbaudes secinājuši Patērētāju tiesību aizsardzības centra eksperti.

Santa Zarāne
PTAC pārstāve

“Šīs iekārtas uzstādītas atbilstoši drošuma prasībām, ir ievērots arī atbilstošs attālums starp konstrukcijām, laukuma apsaimniekotājs arī izvietojis papildu drošības norādes, kas nav prasībās iekļautas.”

Par kārtību rotaļu laukumā katru dienu rūpējas arī Rīgas pašvaldības policijas darbinieki, iestādes pārstāvis Toms Sadovskis informēja, ka inspektoru skaitu ietekmē arī laikapstākļi. Siltās brīvdienās uz vietas var sastapt pat četrus pašvaldības policijas darbiniekus, bet vēsākās dienās, kad apmeklētāju skaits ir neliels, dežurē viens vai divi pašvaldības policisti. Vieta iekļauta arī ekipāžas patrulēšanas maršrutā.

Pašvaldības policisti uzmana, piemēram, lai vecāki nelieto alkoholu, pieskatot bērnus, un arī to, lai neizceļas strīds ar dūru vicināšanu starp pašiem atrakciju izmantotājiem.

Toms Sadovskis
RPP pārstāvis

“Neilgi pēc bērnu laukuma atklāšanas starp vairākiem nepilngadīgiem bērniem bija izraisījies konflikts par šūpoļu vai citas atrakcijas izmantošanu. Viens no viņiem kļuva dusmīgs, un viņam somā bija cirvis, viņš to cirvi izņēma ārā un draudēja pārējiem bērniem.”

Tajā brīdī pašvaldības policists atradies tālāk, un zēnu veiksmīgi paspējusi atbruņot vecāka meitene. Vēlāk policijas darbinieki uzmeklējuši bērna vecākus, un lieta nodota Rīgas pašvaldības policijas Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai.

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu ķirurgs Jānis Upenieks ir bijis konkrētajā laukumā un to vērtē kā salīdzinoši drošu, taču traumas iespējams gūt pat perfekti aprīkotos laukumos. Slimnīcā nogādāti vairāki pacienti, daļa no viņiem saņēmuši ambulatoru palīdzību, jo traumu dēļ ārstēšanās slimnīcā nav bijusi nepieciešama.

“Bet ir bijuši arī bērni, kuriem ir komplicēti lūzumi, ir nepieciešama ārstēšana slimnīcas stacionārā, operācija. Bija arī viens konkrēts gadījums – puisis ar abām salauztām rokām,” raidījumam “Bez Tabu” pastāstīja ķirurgs Jānis Upenieks, kurš arī akcentēja, ka vecākiem ir jāpieskata savas atvases.

Foto

Vai

Lasi vēl