“Visdziļākā cieņa pret Maira ģimeni!” Uzzini, cik skarba ir Maira Brieža gatavošanās lielajai cīņai

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien, 15. jūnijā, jau otro reizi cīnīsies Pasaules Boksa supersērijas pusfinālā. Šoreiz Briedis ringā ”Arēnā Rīga” tiksies ar poļu sportistu Krištofu Glovacki. Sarunā ar ”Bez Tabu” ilggadējais Brieža menedžeris Raimonds Zeps stāsta par vairākus mēnešus ilgušo, nopietno darbu, kas ieguldīts, lai nedēļas nogalē jau kārtējo reizi bokseris liktu Latvijas vārdam izskanēt skaļi jo skaļi.

Pirms pusotra gada Pasaules Boksa supersērijas pusfinālā Mairis Briedis piekāpās ukrainim Oleksandram Usikam. Tolaik Briedis cīņai gatavojās treniņnometnē Spānijā. Sestdien gaidāmajai cīņai Briedis trenējās tepat, Latvijā. Visbiežāk treniņi trīs mēnešu ilgajā sagatavošanās posmā aizvadīti kādreizējās VEF rūpnīcas sporta kompleksā, treniņzālē, kur Mairis Briedis sāka savas cīņas sportista gaitas. Šo treniņzāli iekārtojis Maira Brieža pirmais treneris Vasīlijs Čerņigovs, kurš kā treneris un mentors pievienojies Brieža treneru kolektīvam. Treniņzāle nav no “svaigākajām”, bet to atzinīgi novērtē ne vien Mairis, bet arī viņa sparingu partneri no ārvalstīm, stāsta Zeps.

”Šī ir zāle, kurā Mairis uzauga. Te viņš 14 gadus trenējās pie trenera Vasīlija Čerņigova. Te viņš ielika visus pamatus, lai kļūtu par pasaules čempionu. Te ir tas aromāts, te ir kā kārtīgā boksa zālē. Līdz šim Mairis trenējās tādās ”sterilākās” zālēs, bet, ieejot šeit, ir tā aura. Pārņem sajūta, ka atrodies kārtīgā treniņzālē!” teic Zeps.

Brieža menedžeris Zeps: Visdziļākā cieņa pret Maira ģimeni!

Tā kā sākotnēji cīņa bija ieplānota agrā pavasarī, Brieža komanda jau bija ieplānojusi treniņnometni labvēlīgākos laikapstākļos Spānijā. Tomēr cīņa tika pārcelta uz jūniju, tāpēc komanda nolēma palikt Latvijā, jo arī šeit ir pilnvērtīgam darbam pateicīgi laikapstākļi, ir visa nepieciešamā infrastruktūra un speciālistu atbalsts. Zeps turpina: ”Aptuveni trīs mēnešus ilgst nopietna gatavošanās cīņai. Tajā tiek strādāts pie fiziskās formas, tehniskajām lietām, vēlāk ir sparingi, kuros četru nedēļu garumā tiek veidotas konkrētas metodoloģijas, kā cīņai pieiet dažādos gadījumos.”

Lai sasniegtu labāko rezultātu, Mairis trīs mēnešus dzīvo teju izolācijā, velta uzmanību tikai un vienīgi treniņiem, stāsta Zeps.

Raimonds Zeps
boksera Maira Brieža menedžeris

Visā sagatavošanās laikā Mairis dzīvo kopā ar treneri. Tam ir ļoti vienkārši un praktiski apsvērumi: visa uzmanība jāvelta treniņu procesam. Mājās Mairim ir daudz bērnu, kuri prasa uzmanību. Tāpat ir sadzīves lietas, kas novirza domas no boksa. Šajos mēnešos ir kaut kas jāupurē, piemēram, pavadītais laiks ar ģimeni. Svētdienās Mairis tiekas ar ģimeni, dodas uz baznīcu. Pārējās dienas viņš trenējas, guļ un ēd. Lai cik brutāli tas neizklausītos, tieši šādi aizrit nometnes mēneši. To Maira ģimenei ir izdevies pieņemt. Protams, viegli tas nav. Visdziļākā cieņa pret Maira sievu un visu ģimeni! Sievai šajā laikā ar visu jātiek galā, jārūpējas par bērniem un visu saimniecību.

Zeps atzīmē, ka arī interneta un sociālo tīklu lietošanā Mairis ir ļoti strikti ierobežots, jo arī tas var novērst uzmanību no svarīgā.

Lai izturētu treniņu slodzes, uztura speciālists un pavārs rūpējas par atbilstošām maltītēm. Zeps atklāj, ka Mairis ar ēdienkarti ir ļoti apmierināts, jo apvieno patīkamo ar lietderīgu: visbiežāk treniņprocesā dažādos veidos viņam gatavo rīsus vai makaronus ar vistu, kas bokserim arī ļoti garšo.

Šonedēļ, tāpat kā īsi pirms jau aizvadītajām cīņām, notiek aktīva cīņa ar liekajiem kilogramiem, lai iekļautos svara kategorijā.

Raimonds Zeps
boksera Maira Brieža menedžeris

Dienu pirms cīņas [14. jūnijā] sportistam jāsver ne vairāk par 90,7 kilogramiem. Tas ir šīs svara kategorijas ierobežojums. Principā treniņnometne noslēdzās pagājušajā nedēļā. Viss lielais darbs ir izdarīts. Tagad jānotur forma, ”jāieiet” svarā. Šonedēļ pa dienām tiek nomesti kilogrami. Tas tiek darīts, ierobežojot ēdiena daudzumu, jo šobrīd arī slodzes ir mazākas, līdz ar to [ēdienu] vajag mazāk. Pēdējā dienā ir dažādi triki, kā nomest svaru, piemēram, ar ūdens palīdzību. Ar to problēmām nevajadzētu būt.

Spītējot striktajam dienas režīmam, cīņas nedēļā gan Mairis Briedis, gan pretinieks Krištofs Glovackis, priecējot līdzjutējus, aizvadījuši publisko treniņu tirdzniecības centrā.

Eksperta prognoze: 50 uz 50

Bijušais Brieža treneris Elvis Mihaiļenko uzskata, ka iespēja uzvarēt abiem bokseriem ir vienlīdz liela. ”Es domāju, ka iespējas ir 50 uz 50, neskatoties uz to, ka cīņa būs Rīgā, kur Briedis ir saimnieks. Viņi abi ir pietiekami pieredzējuši. Ja uzvarēs Briedis, domāju, ka ar nokautu vai ar tehnisko nokautu. Ja cīņā būs visi 12 raundi, es laikam nosliecos domāt, ka pēc punktiem uzvarēs Glovackis,” par cīņu viedokli izsaka Mihaiļenko.

Lai gan bukmeikeri paredz Brieža uzvaru, Mihaiļenko atgādina, ka noteicošās būs dūres, nevis prognozes.

Elvis Mihaiļenko
Maira Brieža bijušais treneris

Mairis stipri sit, tā ir viņa lielākā priekšrocība. Viņš prot sist stipri ar abām rokām. Ja ar sitienu ”noķers” Glovacki, tad uzvarēs. Savukārt Glovackis ir ļoti viltīgs un gudrs bokseris. Viņš nav tipisks uzbrucējs, bet arī nav tipisks otrais numurs. Viņš ir ļoti viltīgs. Kā piemēru var apskatīt viņa ceturtdaļfināla cīņu, kurā pretinieku [Maksimu] Vlasovu no Krievijas arī uzskatīja par favorītu. Es nebiju viens to tiem, kurš tā uzskatīja. Ja atskatās uz cīņu, tad jāsecina, ka Glovackis pretiniekam neatstāja nekādu iespēju. Viņš uzvarēja ar intelektu un viltību.

Gaidāmā Bieža un Glovacka cīņa būs ļoti nozīmīga un ar īpašu vērienu, jo tajā tiks sadalītas divas jostas: Pasaules Boksa organizācijas (WBO) josta, kuras nēsātājs pašlaik ir Glovackis, un Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona josta.

Tāpat sestdienas boksa vakarā notiks otra Pasaules Boksa supersērijas pusfinālā cīņa, kurā ringā tiksies kubietis Juniers Dortikoss un amerikānis Endrū Tabiti.

Maira Brieža cīņu pret Krištofu Glovacki tiešraidē skaties platformā TVPlay Premium, kā arī pie TV operatoriem TVPlay Home, Helio, Baltcom un LMT tam speciāli paredzētā tiešraides straumējumā TVPlay SportsX.