“Visa valsts iesaistīta vienā pontonā un nevar tikt galā!” Kā izskatās “māja kuģis”, kas joprojām gozējas Pāvilostas novada jūras stāvkrastā?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

50 komentāri

Labāk vienreiz redzēt, nekā simtreiz dzirdēt! Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas grupa dodas uz Pāvilostas novadu Sakas pagastu lūkoties, kāda tad īsti izskatās “māja kuģis”, kas uzslieta pašā jūras krastā, tauvas joslā, izraisot sabiedrības sašutumu un ierēdņu neizpratni, kā tas varēja notikt?

Raidījuma žurnāliste izmēra, cik tā patiesībā ir liela, cik tālu atrodas no jūras, kas mājā uz pontona atrodas un vai tiešām tā paredzēta ielaišanai ūdenī?

Māja uz pontona pieder ir SIA “ALCO”, kuras īpašnieks ir Argods Lūsiņš uz “Bez Tabu” telefona zvaniem neatbild. Viņš ir viens no bagātākajiem Latvijas cilvēkiem un pagājušajā gadā ierindojies 9. vietā ar 43 miljoniem eiro.

Filmēšanas grupa tiekas gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan ar Pāvilostas būvvaldes vadītāju, gan kuģu pazinēju, Pāvilostas novadpētniecības muzeja vadītāju.

Jūras administrācijas pārstāvji aizvadītās nedēļas nogalē konstrukciju apsekojuši, un viņu secinājums, ka tā joprojām ir pontons būvniecības stadijā.

Tas nozīmē, ka saskaņā ar esošo likumdošanu konstrukcija, kas atzīta par pontonu būvniecības stadijā, var tikt uzskatīta par nepabeigtu un netikt ielaista ūdenī kaut mūžīgi, ja vien īpašnieks nelems citādi.

Pēdējā informācija, ka pontona īpašnieks to tomēr grasoties ielaist jūrā. Būvvaldes vadītājs lēš, ka ar celtņu palīdzību tas esot iespējams un būtu labākais risinājums.