“Vīrieši savas sievas sauc par resnām!” Rīdziniece izveido biedrību personām, kas cieš no ēšanas traucējumiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

59 komentāri

Janvārī raidījums “Bez Tabu” uzklausīja rīdzinieces Annas pieredzi cīņā ar ēšanas traucējumiem. Jau pirms pusgada jaunā sieviete bija apņēmības pilna palīdzēt un sniegt morālu atbalstu citām meitenēm, kas iet līdzīgu ceļu. Annas sapņi ir piepildījušies!

Pēc sižeta parādīšanas ēterā rīdzinieces Annas sociālo tīklu pastkaste “uzsprāgusi” – viena pēc otras rakstījušas meitenes, kuras cieš no ēšanas traucējumiem.

Anna
palīdz personām ar ēšanas traucējumiem

“Bez Tabu” raidījums deva ļoti lielu grūdienu man un turpmākai kustībai.

Anna izveidojusi divpadsmit nodarbību ciklu personām, kas cieš no ēšanas traucējumiem un depresijas. Pusgada laikā pašpalīdzības grupas piesaistījušas kuplu skaitu cilvēku, turklāt Anna paspējusi arī izmācīties par dzīvesveida pārmaiņu kouču un iegūt sertifikātu.

Arī maijā Anna svinējusi mazo uzvaru – biedrība “Būt brīvai” saņēmusi sabiedriskā labuma organizācijas statusu un kopš gada sākuma motivējusi stāties pretī ēšanas traucējumiem vairāk nekā trīsdesmit sievietes un vienu vīrieti!

Anna
sniedz palīdzību personām ar ēšanas traucējumiem

Biedrībā ir meitenes no visas pasaules – no Somijas, Norvēģijas, Īrijas. Latvijā tā ir Jelgava, Valka, Liepāja un Rīga, tāpēc šīs nodarbības notiek reizi nedēļā attālināti “Zoom” platformā.

Sarunās ar nodarbību dalībniekiem Anna novērojusi, ka šobrīd ļoti izplatīta ir emocionālā vardarbībā ģimenē, kas rezultējas ar ēšanas traucējumiem.

Klinta ir viena no dalībniecēm, kura, Annas motivēta, pieņēmusi lēmumu cīnīties ar ēšanas traucējumiem. Biedrībā darbojas arī sertificēts uztura speciālists un terapeits.

Klinta
piedalās Annas organizētajās nodarbībās

Jau pirmajā sarunā Anna man ļoti palīdzēja, pastāstot par savu pieredzi, cenšoties mani iepazīt. Ieguvumu patiesībā ir ļoti daudz. Viens no tiem – atbalsts. Domāju, ka ikviens, kas saskāries ar ēšanas traucējumiem, pazīst to sava veida vientulību, vēlēšanos izolēties un bailes runāt par slimību. Šajā grupā, pildot uzdevumus, saprotot, cik dažādi ir dzīvesstāsti, cik līdzīgi ir pārdzīvojumi un sāpes, kas vieno, tajā brīdī tu saproti, ka neesi viens tāds.

Starp citu. Anna turpina uzrunāt personas, kas cieš no ēšanas traucējumiem, depresijas un arī šo cilvēku tuviniekiem piedalīties nodarbībās. Papildu informāciju var atrast facebook.com lapā butbrivai.

59 komentāri