5 komentāri

Rīgas pašvaldības policija regulāri patrulē vietās, kur tā dēvētās “senākās profesijas” pārstāvji pilda savus dienesta pienākumus. Naktstauriņi tiek vaktēti ne tikai ielās, bet arī virtuālajā vidē, kur nereti ar dažādu sludinājumu palīdzību tiek piedāvāti intīmi pakalpojumi.

Veicot interneta sludinājumu monitoringu, divas pašvaldības policijas inspektores pamanīja kādu aizdomīgu vīrieti, kurš piedāvāja seksuāla rakstura pakalpojumus. Ar viņu tika norunāta tikšanās pie kādas viesnīcas Rīgas centrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

28 gadus vecais vīrietis par abu dāmu seksuālu apmierināšanu avansā pieņēma 50 eiro, tieši tajā brīdī policijas pārstāves uzrādīja savas dienesta apliecības.

Vai par prostitūciju pienākas sods?

Par šādu pārkāpumu paredzēts sods no 350 līdz 700 eiro. Šajā gadījumā ir uzsākta administratīvā lietvedība, bet, tā kā šis bija pirmais gadījums, kad vīrietis nonācis policijas redzeslokā, visticamāk, viņam tiks piemērots minimālais sods.

Pašvaldības policija personas, kuras sniedz seksuāla rakstura pakalpojumus par naudu, nešķiro pēc piederības dzimumam, nereti tiek aizturēti arī transseksuāļi. Šogad noformēti 142 protokoli par prostitūciju.

Apmēram 50% prostitūtu ir vīrieši

Prostitūcijas tiesiskā regulējuma pārzinātājs, lektors Armands Logins lēš, ka realitātē vīriešu un sieviešu prostitūtu proporcionalitāte esot apmēram 50:50. Laikā, kad strādājis Valsts policijā, pat gadījies biežāk pieķert vīriešus, kuri sniedz seksuālus pakalpojumus par maksu.

Vīrieši seksuālo pakalpojumu sniedzēji dalās divās kategorijās. Viena kategorija piedāvā seksuālos pakalpojumus citiem vīriešiem, otra – sievietēm. Lielākā daļa, kas reklamējas interneta portālos, piedāvā seksuālus pakalpojumus citiem vīriešiem. Vīriešus-prostitūtas, visticamāk, ielā sastapt nevar, viņi savus pakalpojumus piedāvā internetā.

Foto

Lielākā daļa sieviešu, kuras pārdod savu ķermeni, to dara atkarību – alkohola, narkotiku – dēļ, vīriešu motivācija ir citādāka. Viņi vēlas labāku dzīvokli, dārgu mašīnu, kvalitatīvu apģērbu. Vīrieši-prostitūtas nereti ir labi situēti un uz izsaukumu ierodas, piemēram, ar jaunāko “Lexus” markas automašīnu.

Psihoterapeits Viesturs Rudzītis uzsver, – abu dzimumu pārstāvjiem ir vienādas seksuālās vajadzības, drīzāk jārunā par sociālajām atšķirībām, kā tās tiek realizētas. Sievietes-prostitūtas ir vēsturisks tēls un simbols (piemēram, tempļa prostitūtas), bet senajos rakstos nav minēti vīrieši, kuri sniedz seksuālus pakalpojumus.

Vai tiešām mūsdienās mainījušās dzimumu lomas sabiedrībā? Jo viena lieta ir būt vīrietim – prostitūtai, otra lieta – sievietēm pirkt šos pakalpojumus…

TOP komentāri

 • Arnis
 • Vīrietis
  +2 +2 0

  Vīrietis

  Protams, ka nav 50:50, es kā vīrietis sieviešu prostitūtu skaitu apmēram zinu.
  Vienīgi sods.. PAR KO? Kāda valstij starpība vai es par seksu maksāju vai ne? Bet tiešām, cilvēki uzdodiet sev tādu jautājumu, atmetot jebkādus stereotipus, arhaiskus uzskatus un ieslēdzot tikai loģiku.. Manuprāt, prostitūcija ir pat absolūti nepieciešama sabiedrībai, kaut vai lai palīdzētu samazināt izvarošanu skaitu. Kā arī narkotikas ir absolūtas muļķības, esmu dzīvē saticis pietiekami daudz prostitūtu, kuras neko nelieto. Ir zināmas vientuļās mātes, kuras studē un tā mēģina savilkt galus mūsu nabadzīgajā valstī. Drīzāk par to sākat uztraukties, lai cilvēkiem nebūtu bezizeja. Liekuļi, visi jūs esat liekuļi!
 • Staska
  0 0 0

  Staska

  Nav jau to vīriešu tik daudz kuri ļauj savas dirsas plūkāt un arī sauc viņus nevis par vīriešiem bet par GAIĻIEM!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl