”Viņi jau ceturto reizi uzlauž asfaltu!” Rīdzinieks fiksē pašvaldības resursu tērēšanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Jānis no savas darbavietas Rīgā, Struktoru ielā, kopš vasaras vairākkārt pamanījis, kā rosās ielu remontētāji. Asfaltētāju brigāde regulāri veikusi seguma uzlabošanas darbus ap akām, taču pēc neilga tie atkal atgriezušies, lai darbus atkārtotu.

Jānis vērsies “Bez Tabu”, jo nespēj izprast pašvaldības darbu plānošanu, vairākas reizes atkārtojot vienus un tos pašus darbus. Brīdī, kad Struktoru ielā ierodas “Bez Tabu”, notiek jau krietni ievērojamāki darbi. Strādnieki vairs neķēpājas ar mazu laukumiņu asfaltēšanu, bet gan ķērušies klāt ielas seguma pilnīgai nomaiņai.

Jānis ielu remontētāju rosību piefiksējis gan fotogrāfijās, gan videomateriālā.

Jānis
Novērojis remontdarbus

Vasarā šeit mainīja caurules, pēc tam uzlēja jaunu asfaltu. Pēc tam vēl vienu vai divas reizes visu pārraka, uzraka. Pēc tam atkal lipina kopā. Vai to nevar izdarīt labāk, efektīvāk, mazāk tērēojot līdzekļus, kuru jau tā nav?

Satiksmes departamentā raidījumam “Bez Tabu” skaidro, ka inženierkomunikāciju turētāji tiek informēti par to, ka departaments plāno mainīt ielas segumu. Līdz noteiktajam laikam inženierkomunikāciju turētāji jāveic nepieciešamie darbi, lai ielas segumu jau pavisam drīz nevajadzētu atkal uzrakt.

Šajā gadījumā Satiksmes departamenta speciālistiem vairākkārt esot bijuši iebildumi par ”Rīgas ūdens” pasūtīto darbu kvalitāti.

Ilze Dimante
RD Satiksmes departamenta pārstāve

Katrs inženierkomunikāciju turētājs izņem rakšanas atļauju un veic savus darbus. Mēs pēc tam pārbaudām, vai tie ir atbilstoši noteiktajiem kvalitātes kritērijiem. Ja mūs neapmierina, lūdzam pārtaisīt.

Dimante norāda, ka gadījumos, kad pēc ielas seguma nomaiņas inženierkomunikāciju turētājiem tas jāsabojā, iela jāatjauno 10 reiz 10 metru lielā laukumā.