Vingrojiet, un es jums garantēju 100 gadus bez insulta! Inese Ziņģīte dalās rudens imunitātes receptē!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Veselīga dzīvesveida piekritēja Inese Ziņģīte ir pārliecināta, – vingrošana ir galvenā panākuma atslēga labai veselībai. Lai gan viņas pieredze rāda, ka cilvēki uz staipīšanos skatās ar šķību aci, Ziņģīte labprāt dalās sava mundrā auguma noslēpumā.

“Par veselību ir jārūpējas katru dienu,” Inese ir pārliecināta. Arī vecākiem būtu katru dienu ar savu bērnu jānodarbojas. Katru dienu bez jebkādām atrunām! Ziņģīte uzskata, ja bērns redzēs, ka mamma rāpo, bērns rāpos līdzi.

Inese Ziņģīte
Veselīga dzīvesveida piekritēja

Galvenā problēma ir tāda, ka vecāki kopā ar bērniem nevingro. Viņi nesagatavo ķermeni jaunai dienai.

Katru rītu Ziņģīte velta nieka desmit minūtes sev. Šajās minūtēs ir vingrojumi, kuri ķermeni pareizi sagatavo jaunai dienai.

Viņa stāsta, ka vingrošana sākas no paša rīta, pat neizkāpjot no gultas. Viņa paceļ ceļgalus, kāju pirkstus saliek uz priekšu un spiež kājas uz augšu, it kā pie tām būtu ķieģeļi. Šis vingrinājums esot jāatkārto piecas reizes. Tikai tad kājas var nolaist atpakaļ gultā.

Pēc tam sākas pareiza vēdera elpošana. Tikai pēc tam ķermenis ir sagatavots jaunai dienai un var droši celties augšā!

Inese Ziņģīte
Veselīga dzīvesveida piekritēja

Redziet, man ir sārti vaigi. Tātad pilnvērtīga asinsrite galvā, un es jums garantēju 100 gadus bez insulta!

Tomēr, ja paša spēkiem rast motivāciju sportošanai neizdodas, palīdzēt sākt kustēties var Eiropas sporta nedēļas aktivitātes.

Eiropas sporta nedēļas laikā ir plānoti gandrīz 500 dažādu pasākumu, kuros piedalīsies vairāk nekā 3000 dalībnieku. Aktivitātes būs visdažādākās – soļošana, skriešana, riteņbraukšana, fitness, vingrošana, komandu spēles un daudz citu aizraujošu aktivitāšu.

Jāpiebilst, ka sportot gribētājiem nav jāmēro ceļš uz galvaspilsētu – pasākumi notiek visā Latvijā. Tomēr kāda aktīva klase no Bauskas devusies uz Rīgu, lai vēl pirms starta sporta nedēļai izzinātu uztura pamatnosacījumus un kārtīgi izkustētos fitnesa treneres pavadībā.

Uztura speciāliste Līva Naudiņa-Saliņa atzīst, ka bērni ir gudri un veiksmīgi tiek galā ar uzdotajiem uzdevumiem. Gala rezultātā bērni tiešām ir ieguvuši jaunas zināšanas un izpratuši uztura pamatnosacījumus.

Jāpiebilst, ka Inese Ziņģīte par svarīgu imunitātes recepti rudens mainīgajos apstākļos sauc nevis ierasto dušošanos, bet gan berzēšanos ar dvieli. Tas palīdzot mundrumu kaulos saglabāt visu dienu!

4 komentāri