Vijole no tetrapakas un taustiņi no Colas korķīšiem? Dāmas un kungi, uzstājas atkritumu orķestris!

Pievienot komentāru
Vijole no tetrapakas un taustiņi no Colas korķīšiem? Dāmas un kungi, uzstājas atkritumu orķestris!
Foto: Ekrānuzņēmums

Jauniešu orķestris, kurā apvienojušies nabadzīgās Asunsonjas priekšpilsētas bērni! Pie saviem instrumentiem viņi tikuši, pateicoties attapīgajam mūzikas skolotājam, kurš nolietoto instrumentu labošanai izmantojis atkritumus.

Šobrīd orķestrim jau ir pasaules slava un piedāvājumi uzstāties pat Spānijas karaļnamā.

Klasiku – Mocarta un Bēthovena darbus – spēlēt vienā no Paragvajas galvaspilsētas nabadzīgākajiem rajoniem šoreiz ir apzināta izvēle. Ar savu uzstāšanos jauniešu orķestris cer padarīt gaišāku vietējo iedzīvotāju ikdienu. Turklāt viņi ir savējie, paši nāk no šīs vides. Bet viņu mūzikas instrumenti tapuši no blakus esošās izgāztuves atkritumiem.

Foto

Orķestra dalībnieku vecums ir 18–19 gadu. Jauniešus vieno ne vien mīlestība pret mūziku un mākslu, bet sociāla ideja – projekts, padarīt pasauli labāku. Uzrādīt, cik liels ir nabadzības posts un pievērst tam sabiedrības uzmanību.

Kamēr klausītājiem tas ir vien kārtējais interesantais projekts, kas apliecina cilvēku talantu un izdomu, daudziem muzikāli apdāvinātiem bērniem nabadzīgākajos pasaules reģionos tā patiešām ir reāla iespēja apgūt kādu no mūzikas instrumentiem. Jo sapnis nopirkt īstu vijoli vai saksafonu diemžēl var arī nekad nepiepildīties. Orķestris ar koncertiem šobrīd ceļo pa visu pasauli un ir izpelnījies starptautiska mēroga atzinību, nesot nabadzīgās Paragvajas vārdu pasaulē.

Video