“Vienīgi cilvēki, kas dienas vidū ir ielā, ir muļķi!” Roberto Meloni bauda siestu Itālijā

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

5 komentāri

Dienvidu zemēs cilvēki dienas vidū darbus liek pie malas un dodas snaudā gluži kā bērnudārzā, jo ir sācies siestas laiks!

Izrādās vārds “siesta” apzīmē sesto dienas stundu, periodu, kad savulaik romieši apstājās, lai ēstu un atpūstos pašā dienas vidū.

Roberto Meloni
pašlaik bauda siestu Itālijā

Mēs kopš bērnības esam audzināti, ka pusdienlaikā nedrīkst atrasties ielā, neko nedrīkst darīt. Ir jābūt mājās un jāatpūšas. Kad es biju bērns, mana mamma teica, ka vienīgie cilvēki, kas ir ielā no vieniem līdz trijiem dienā, ir muļķi!

Patiesībā cilvēki slēpjas no karstās saules, gaisa temperatūra ierasti ir vismaz 40 grādu.

Roberto sarunas laikā ir izgājis uz galvenās ielas Sardīnijā, lai pierādītu, ka tik tiešām siestas laikā pilsētā svilpo vējš.

Roberto Meloni
bauda siestas laiku

Parasti pusdienlaiks ir diezgan ilgs, visa ģimene sēž kopā. Pēc tam līdz pulksten četriem cilvēki dodas atpūsties, gulēt. Savukārt veikali no vieniem līdz pieciem ir slēgti. Vienmēr mani latviešu draugi ir tik dusmīgi, viņi nesaprot, kā tas ir iespējams, ka viss ir slēgts. Mēs ļoti labi zinām, ka vārds “cikos” Itālijā, īpaši Sardīnijā, neeksistē.

Savukārt šefpavārs Hosē Kārlis Gonsaless ir no Meksikas, viņš atklāj, ka siestu nelabprāt izbauda. Tomēr visvairāk viņam patīk sanākt kopā ar ģimeni uz pusdienām, lai lēnā garā mielotos ar vecmāmiņas gatavotajiem ēdieniem.

Pēcpusdiena dienvidu zemēs ir svēts laiks, skaitoties nepieklājīgi kādam zvanīt vai rakstīt saistībā ar darba lietām.

Ieva
dzīvo Spānijā

Siestas laikā visi zina, ka kaimiņiem ir jāuzvedas klusi. Tas ir nerakstīts likums, ka siestas laikā ir ļoti nepieklājīgi kādam zvanīt. Agrāk, kad es strādāju uzņēmumā, kur daudzi klienti ievēroja šo pārtraukto darba laiku, priekšnieks man teica, lai neiedomājos kādam zvanīt. Aptuveni no vieniem līdz pieciem viss ir ciet.

Starp citu, Roberto atminas, kad bērnībā vecāki stāstīja visdažādākās teikas, lai tikai bērni pēcpusdienā nedotos ārpus mājas.

Roberto Meloni
itālietis

Bērnībā man stāstīja teikas par saules mammu, kura nozags, un neviens vairs nevarēs bērnus atrast. Kad biju bērns, man gribējās iet ārā siestas laikā, taču reizēm arī es to karstumu nevarēju izturēt.

Tomēr pēc siestas visi atgriežas darbos līdz pat pulksten astoņiem vakarā.

5 komentāri