Video: režisors Jānis Streičs filmu Limuzīns Jāņu nakts krāsā bija iecerējis filmēt citur

3 komentāri

Pirms Līgosvētkiem režisors Jānis Streičs piekrita kopā ar raidījuma Bez tabu komandu doties uz Raiskumu. Tur atrodas mājas “Biekas”,  kur filmēta leģendārā filma Limuzīns Jāņu nakts krāsā. Staigājot pa “Biekām”, Jānis Streičs atcerējās ļoti daudz interesntu un vēl nezināmu faktu par filmēšanas procesu, kas risinājās pirms 36 gadiem.

Nelielajās autovadītāju nesaskaņās filmā Limuzīns Jāņu nakts krāsā piedalījies arī režisors Jānis Streičs pats pie sava žiguļa stūres. “Autosacīkstes” dabā nenorisinājās gluži pie pašas Mirttantes mājām, bet vairākus kilometrus pirms Saknītēm – stāvlaukumā pie Ungurmuižas. Režisors saka – filmā galvenais ir virziens un parāda, autobusa pieturu, kurai garām braucot, Mirtas tante noteikusi: “Redz, autobusu gaida…”

Īstais Saknīšu māju nosaukums ir Biekas, bet, kopš Limuzīna laikiem tās visai bieži dēvē filmas vārdā. Režisoru Biekās jeb Saknītēs sagaida mājas saimniece Maija un viņas meita Ilze. Maija perfekti atceras, kurā vietā stāvēja saimes galds, un kur speciāli tika iestādīts nokaltušais koks, ko sāka zāģēt Ēriks, bet lepni pabeidza Viktors ar “saviem instrumentiem”.

Foto

Uz līdzās esošā kalna filmas centrālo un atslēgas vārda notikumu – Jāņus filmējuši augusta beigās. Brīnumainā kārtā ir atrastas rudzupuķes, ko iepīt meitu vainagos. Streičs līdz pēdējam brīdim pārdzīvojis, vai tik skatītāji nepamanīs, ka daba filmā vairs nav tāda kā Līgosvētkos.

Pats interesantākais, ka rakstot scenāriju, Streičs visus notikumus iedomājies pavisam citās mājās, taču tās izrādījušās pārāk sakoptas. Streiča kolēģi saņēmusi no režisora noteikumus, kāds nepieciešams spēles laukums un atraduši vairākas mājas, no kurām Streičs izvēlējies tieši “Biekas”. Skaties video!

3 komentāri