Video: pašmāju jokdaris iesmej par 18. novembra salūtu – “gaisā izšauti 220 eiro sekundē!”

12 komentāri
Video: pašmāju jokdaris iesmej par 18. novembra salūtu – “gaisā izšauti 220 eiro sekundē!”
Ekrānuzņēmums no video

Jau iepriekš ziņots, ka simtgades uguņošanas šovs Rīgā izmaksās 234 999 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Par šo paspējuši iesmiet jau vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, tostarp Jānis Skutelis šovā “Pusnakts šovs septiņos”.

Skutelis piedāvā saviem skatītājiem vairākus variantus, kā iztērēt 235 tūkstošus eiro, kā arī alternatīvu, lai ieekonomētu ceturtdaļmiljonu.

Pēc amizantās prezentācijas par savu alternatīvu jokdaris atzīmējis: “Smejieties, smejieties, bet mēs tikko ieekonomējām 200 tūkstošus eiro!”

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamajā informācijā redzams, ka Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments noslēdzis iepirkumu par ”simtgadei veltītā muzikālā gaismas uzveduma ”Saules mūžs” mākslinieciskās un tehniskās realizāciju un autoruzraudzību.”

Iepirkumā pieteicies viens pretendents, kas arī atzīts par uzvarētāju – biedrība ”Staro 100”.

Departamenta pārstāve Indra Vilde norādīja, ka, tā kā gaismas uzvedums ir viens no Latvijas valsts simtgades svinēšanas kulminācijas pasākumiem un ir iekļauts simtgades svinību nacionālajā pasākumu plānā, tad mediji un iedzīvotāji par kulminācijas pasākumiem, tajā skaitā gaismas uzvedumu Daugavmalā, tiks informēti šīm norisēm veltītā preses konferencē, kas plānota novembra pašā sākumā.

Vienlaikus viņa norādīja, ka šovs paredz plašu muzikālu programmu un vairākas citas aktivitātes.

Savukārt Latvijas valsts simtgades biroja pārstāve Linda Pastare sacīja, ka no biroja budžeta Rīgas dome svētku pasākumu rīkošanai saņēmusi dotāciju 200 000 eiro apmērā.

Saskaņā ar arhīvā pieejamo informāciju, pērn valsts svētku uguņošana 18. novembrī izmaksāja 29 959 eiro, 2016.gadā – 22 280 eiro, bet 2015.gadā – 21 497 eiro.

Ielūkojies pērnā gada uguņošanas attēlos.

Foto

12 komentāri