Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Komentāri

Šogad pasaules čempionāts hokejā notiek divās valstīs, attiecīgi arī divi oficiālie talismani – Francijā radītie un Vācijā populārie komiksu varoņi – Asterikss un Obelikss.

Parasti atspoguļojam arī to, kā tiek pārstāvēta Latvijas simbolika suvenīru teltī, taču šogad filmēšana Bez Tabu komandai tika liegta drošības apsvērumu dēļ. Jāatgādina, ka somas pie ieejas nevienam nepārbauda. Varbūt kādam līdzjutējam, bet ne visiem. Suvenīru tirgotāji daudzo gadu garumā nav iemācījušies īstās Latvijas karoga krāsu proporcijas, nemaz nerunājot par karmīnsarkano krāsu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Talismani un fanu atribūtika ir tikai taustāmā daļa, izklaide tiek nodrošināta arī virtuāli, un par to “Lanxess” arēnā gādā latvietis! Tāpēc varam būt droši, – monitoros Latvijas karogs būs pareizā krāsā un proporcijās.

IT speciālista, latvieša Mārča Graša hokeja karjeras pirmsākumi meklējami 2006. gadā, kad pasaules čempionāts hokejā norisinājās Rīgā. Viņa vadītā kompānija piegādājusi datorus un nodrošinājusi to uzturēšanu “Arēnā Rīga” un “Skonto” hallē. Tā arī iepazinies ar Starptautiskās hokeja federācijas pārstāvjiem. Tajā pašā gadā viņam piedāvāja pārcelties uz Šveici un uzsākt darbu IIHF.

Piekritis tikai pēc diviem gadiem, un turpmākos sešus dzīvojis Šveicē, tagad pārcēlies atpakaļ uz Latviju, bet katrs pavasaris paiet tur, kur dzīvo hokejs. Šis ir viņa vienpadsmitais čempionāts, un, protams, pats katru gadu fano par Latvijas izlasi. Viņš ir vienīgais latvietis, kas strādājis IIHF birojā.

Mārča darbavieta ir “Hydra” birojs, viņš pats skaidro, ka “Hydra” ir programmatūra, kas tiek izmantota čempionāta statistikas veidošanai. Tas nozīmē neskaitāmas lietas, kuras hokeja līdzjutējiem un spēļu apmeklētājiem šķiet pašsaprotamas – čempionāta mobilo aplikāciju, mājaslapu, visu, kas tiek rādīts uz video kuba, piemēram, statistiku par iemestiem vārtiem, taimeri hokejistu ģērbtuvēs, un arī šā čempionāta jaunumu – monitoru, kas fiksē ripas ātrumu.

Foto

Lasi vēl